Dziwowisko sarmackie w Kresowiaku

W dniach 15.09 oraz 20.09 o godz. 20:00 Restauracja Kresowiak zaprasza na spektakl „Dziwowisko sarmackie”. Sztuka przeniesie widza w świat i kulturę dawnej szlacheckiej Polski. Ukaże obraz pozytywnych, mało popularnych założeń kultury sarmackiej, które opierają się na zasadach praworządności i honoru.

Wartości te stanowią dziedzictwo kulturowe Polski i łamią stereotypowe postrzeganie tej epoki, która zazwyczaj kojarzona jest z biesiadą, prywatą i politycznym buntem. Sztuka zawiera zabawne historie i pokazuje obyczaje z czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej od schyłku XVI w. Pełne dowcipu, zabawnego dialogu i intryg miłosnych, z pokazem fechtunku i tańca z epoki. Dla jednych będzie to karykaturą, a dla innych zwierciadłem tożsamości narodowej.

Spektakl w Kresowiaku będzie bardzo kameralny, liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 50 zł do nabycia pod numerem 512 387 583.

Spektakl promuje JUBILEUSZ 10-LECIA TEATRU KRÓLEWSKIEGO W PAŁACU W WILANOWIE

Scenariusz i reżyseria: Marcin MasztalerzScenografia: Eliza BajorKostiumy: Sylwia MajewskaMuzyka: Danuta MasztalerzAsystent reżysera: Sylwia NajahChoreografia tańca: Sylwia MajewskaChoreografia walki: Przemysław SzajewskiWystępują: Sylwia Najah, Marcin Masztalerz, Grzegorz Grzywacz

Więcej informacji o spektaklu znajdziecie tutaj.

Przedstawienia teatralne w pałacu w Wilanowie mają już wieloletnią tradycję. W niepowtarzalnej atmosferze oryginalnych wnętrz nabierają wymiaru szczególnego, przenosząc widza w inny czas i w inne wydarzenia.

Więcej informacji o restauracji:

Restauracja Kresowiak

Twoja opinia