Festiwal Wiwat Japonia

16 października w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się Festiwal Wiwat Japonia i Ogólnopolski Konkurs na Najlepszą Restaurację Sushi.

W trakcie imprezy zostanie przeprowadzony konkurs ?ODRODZONA JAPONIA ! ? Kraina Marzeń Dzieci?. W tym roku potężne trzęsienie ziemi, którego efektem była niszczycielska fala tsunami, nawiedziło Japonię. Chcąc zwrócić uwagę na ogrom tragedii i nieszczęścia jak również na bohaterstwo i dyscyplinę Rodaków Kraju Kwitnącej Wiśni, chcemy aby najmłodsi mogli zsolidaryzować się z poszkodowanymi dziećmi i zaprezentować swoje piękne prace. Wyniki zostaną ogłoszone w trakcie trwania imprezy, gdzie wyłonimy trzy pierwsze miejsca, a maluchy zostaną nagrodzone wspaniałymi nagrodami.

.Podczas Festiwalu przeprowadzony zostanie konkurs na najbardziej znaną japońską markę The Best Japan Brand 2011. Głosowanie będzie się odbywało w trakcie eventu, każdy odwiedzający będzie mógł oddać swój głos. Na firmy biorące udział w plebiscycie czekają liczne wyróżnienia. W zeszłym roku zwyciężyła firma MAZDA.

W ramach Festiwalu w jednym miejscu skupią się profesjonaliści z branży gastronomicznej oraz wszyscy smakosze sushi. W trakcie festiwalu przeprowadzony zostanie plebiscyt na najlepszą restaurację sushi ? The Best Sushi Restaurant 2011. Sushimasterzy biorący udział w konkursie będą oceniani przez jury złożone z największych polskich i zagranicznych specjalistów. Wygrana restauracja otrzyma tytuł  The Best Polish Sushi Restaurant 2011. W ubiegłym roku zwyciężyła restauracja IZUMI Sushi.

Program Festiwalu został zaplanowany w taki sposób, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Prezentacje, degustacje, warsztaty i pokazy ? wszystko po to, aby zadowolić gusta polskich konsumentów. Festiwal gościć będzie wiele znanych osobistości, rodowitych Japończyków, specjalistów z branży gastronomicznej, przedstawicieli najwyższej jakości marek japońskich na polskim rynku, uczonych z zakresu kultury japońskiej i japońskiego języka.

 

Festiwal Wiwat Japonia, 5.3 out of 6 based on 313 ratings

Twoja opinia