Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara

Święto piwa w Polsce obchodzimy kilkukrotnie (padają daty kwietniowe i w maju). Dzisiejsze święto tego trunku zawdzięczamy Kanadyjczykom i świętujemy je dopiero od 2008 roku. Piwo to podobno trzeci co do popularności napój na świecie po wodzie i herbacie (przed kawą???).

Niezaprzeczalnie Polacy są piwnym narodem. Ponad 60% Polaków deklaruje, że ich ulubionym napojem jest piwo, przy czym aż 67% z naszych rodaków preferuje polskie piwo*. Dorosły mieszkaniec kraju nad Wisłą spożywa rocznie około 90 litrów piwa. Kultura picia złotego trunku w Polsce jest bardzo spopularyzowana i jest on dużo częściej spożywany niż np. wino. Jako naród uczymy się powoli że, podobnie jak wino, piwo można świadomie dobierać i serwować do wykwintnych posiłków.

Jeśli zastanawiacie się jak spędzić dzisiejsze święto polecamy wycieczkę do Czech, do piwnego SPA. W pewnej małej miejscowości Chodovar stwierdzenie ?kąpać się w piwie? można brać dosłownie. Miejscowy kurort SPA oferuje komplet zabiegów leczniczych i kosmetycznych opartych o ich narodowy trunek. Możemy doświadczyć wspomnianej kąpieli w piwie, zasmakować szlachetnych gatunków tego napoju a wszystko pod okiem specjalistów SPA.

Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara, 5.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia