Recital Tomasza Wachnowskiego w Absurd 228

W piątek 21 października o 20:00 w Restauracji Absurd 228 odbędzie się recital Tomasza Wachnowskiego pt. „Piosenki, które lubię”. Tomek Wachnowski śpiewa o życiu, miłości i naszych tęsknotach. Naszych, bo wyjątkowość jego ballad polega na tym, że śpiewając o sobie, śpiewa o nas, jakby obdarowany przez los niezwykłym współodczuwaniem. 

W recitalu usłyszymy przekrój twórczości Tomka, najnowsze piosenki z  płyty „Piosenki dla dorosłych”, z nagranej ostatnio płyty z piosenkami Wolnej Grupy Bukowina, oraz specjalny wybór piosenek Kofty, Kaczmarskiego, Moustakiego, Brassensa, Grechuty czy Siegera.

Tomasz Wachnowski to autor, kompozytor i wykonawca. Zdobywał nagrody na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej, na Studenckim Festiwalu Piosenki i wielu innych przeglądach piosenki autorskiej i poetyckiej. Występował na Famie w Świnoujściu, na Olsztyńskich spotkaniach ?Śpiewaj- my Poezję?, w Borowicach i w Karpaczu na ?Gitarą i Piórem? czy na ?Bieszczadzkich Aniołach? w Cisnej. Można go spotkać w różnych miejscach Polski, orazt świata.

Wydał trzy autorskie płyty: ?Śniegowice?, ?Właśnie tak? i ?Dla bogaczy pogoda?. Jego piosenki można znaleźć na wielu składankach m.in. ?Krainy Łagodności? wydawanych przez EMI i serii ?Gitarą i Piórem? wydawanej przez Polskie Radio. Polska wersja piosenki pt. ?Ona nie widzi mnie? promująca film ?Asterix, obelix, kontra Cezar? to jego wykonanie i polski tekst. ? Znaki na niebie? – piosenka jego autorstwa, śpiewana przez Iwonę Loranc i Kubę Badacha znalazła się też na ścieżce dźwiękowej filmu ?Ławeczka?.

Recital rozpocznie się o godzinie 20:00, cena biletu to 10 zł. Rezerwacji stolików można dokonywać pod numerem (22) 252 04 01 lub 666 048 576 .

Więcej informacji o restauracji Absurd.

Po wizycie zachęcamy do podzielenia się opinią.

Recital Tomasza Wachnowskiego w Absurd 228, 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia