Święto Diwali w restauracjach Ganesh

W październiku Indie toną w morzu świateł. W kazdym oknie świeci przynajmniej jedna lampka. To znak Diwali-najhuczniej obchodzonego święta na całym subkontynencie. Słowo dipa znaczy lampa, awali rząd. Razem oznacza rząd świateł lub łańcuch świateł. Zapalenie lampy jest symbolicznym gestem, oznajmia zwycięstwo światła nad ciemnoscią, dobra nad złem.

To święto w którym radość i zabawa przeplata sie z mistycznymi rytuałami ku czci bogów. Hinduskie festiwale a szczególnie Diwali słyną z obfitych uczt z nieprzyzwoicie słodkimi deserami.W każdym domu przygotowuje się rasgullas-serowe kulki w syropie przypomonające nasze krówki. Święto osiąga punkt kulminacyjny dopiero na ostatnią noc gdy w każdym mieście odbywa się parada, na której czele kroczy ozdobiony złotem słoń.

To ważne święto będzie hucznie obchodzone w restauracjach Ganesh. Oprócz świątecznego wystroju w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek na wszystkie drinki udzielany będzie rabat 30%, na każdego z gości czeka też słodka niespodzianka. W środę przygotowany będzie bufet, w którym za 38 zł będzie można do woli kosztować indyjskich specjałów, dodatkowo na gości czekają prezenty a zwieńczeniem wieczoru będzie symboliczne szerzenie światła i wspólne pokonanie zła.

Więcej informacji o restauracjach Ganesh:

Restauracja Ganesh ul. Wilcza 50/52

Restauracja Ganesh al. KEN 93

Po wizycie zachęcamy do podzielenia się opiniami.

Rest

Święto Diwali w restauracjach Ganesh, 5.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia