Święto Tanabata w Warszawie

Między 7 lipca a 7 sierpnia w Grubej Rybie spełni się 7 życzeń!

7 lipca to w kulturze japońskiej dzień o wyjątkowym, romantycznym znaczeniu. Japońska legenda głosi, że to właśnie tego dnia łączą się kochankowie rozdzieleni za swoją miłość boskim gniewem. Niebiańska szwaczka (gwiazda Vega) szyła piękne ubrania bogom, gdy pewnego dnia spotkała niebiańskiego pasterza (gwiazda Altair), kochanków połączyła miłość tak wielka, że zupełnie zapomnieli o swych obowiązkach. Rozgniewani bogowie rozdzielili ich za karę drogą mleczną. Jednak widząc ich  wielką rozpacz i tęsknotę zlitowali się pozwalając im raz do roku siódmego dnia, siódmego miesiąca spotykać się. Od tej pory w Japonii lokalne święta Tanabaty (skrót od imienia szwaczki Tanabatatsume) różnią się w zależności od lokalnych uwarunkowań kulturalnych, czasem obchodzone 7 lipca, czasem 8 sierpnia, jednak w większości regionów obowiązuje zwyczaj pisania życzeń, które mają się spełnić. Z tej okazji nawiązując do tej pięknej tradycji Gruba Ryba spełnia kulinarne życzenia swoich gości.

Gruba Ryba zaprasza od 7 lipca do7 sierpnia spełniamy Twoje życzenia

Zgodnie z japońską legendą raz do roku siódmego dnia, siódmego miesiąca łączą się kochankowie rozdzieleni przez drogę mleczną. Dwie gwiazdy nieboskłonu Altair i Vega, tego jednego dnia w ciągu całego roku zbliżają się do siebie, pokonując niebiosa. W kulturze japońskiej 7 lipca na małych karteczkach zapisuje się życzenia, które według wierzeń, spełniają się. Z tej okazji Gruba Ryba spełni 7 życzeń kulinarnych!

Podczas wizyty w Grubej Rybie między 7.07 a 7.08 zapiszcie swoje życzenia, a 8 sierpnia zostaną wybrani autorzy, których kulinarne pragnienia zostaną zrealizowane.

Więcej informacji o Grubej Rybie:

Prezentacja restauracji

Po wizycie zachęcamy do podzielenia się z nami opinią.

 

 

Święto Tanabata w Warszawie, 5.3 out of 6 based on 313 ratings

Twoja opinia