Węgierska Kawalkada

1 i 2 października br. na Trakcie Królewskim w Warszawie zagości Węgierska Kawalkada ? pierwsza tego typu prezentacja kultury węgierskiej w stolicy. Okolice skweru Hoovera zamienią się w wielkie widowisko ? będą tańce, śpiewy, jedna z najlepszych na świecie kuchni oraz wspaniałe wina. Wszystko po to, żeby pokazać Warszawiakom odrobinę kultury Europy Środkowej.

Węgierska Kawalkada to weekendowa propozycja dla całej rodziny ? mistrzowie sztuki i rzemiosła ludowego odkryją tajemnice swoich zawodów, pokażą jak powstają ich wyroby, z jakich wytwarzają je materiałów i jak ozdabiają. Dzieci będą mogły bawić się lepiąc garnki oraz robiąc lalki z liści kukurydzy.

W imprezie wezmą udział winiarze, artyści i rzemieślnicy z różnych regionów Węgier. Odwiedzający będą mieli okazję poznać węgierską kulturę i kuchnię. Wystawiane będą wyroby rękodzieła artystycznego, sztuki ludowej ? garncarstwo, ceramika, rzeźba w drzewie, rymarstwo, malarstwo na jedwabiu, a także rodzime węgierskie produkty tzw. hungaricum. Nie zabraknie również okazji do skosztowania i kupienia tradycyjnych przysmaków węgierskich. Miłośnicy wina odkryją czym różnią się propozycje z poszczególnych regionów Węgier.

Nie zabraknie także muzyki. Na scenie przy skwerze Hoovera wystąpią najlepsze dzisiaj węgierskie formacje takie jak hip-hopowy Solid Galeri, jazzowo-folkowy zespół Tárkány Művek oraz zespół Jánosiego, który zaprezentuje tradycyjną węgierską muzykę ludową. Ponadto będzie można także zobaczyć zespół tańca węgierskiego z Poznania ? Piroska.

Węgierska Kawalkada, 5.5 out of 6 based on 212 ratings

Twoja opinia