Restauracja Biała Gęś

ul. Belwederska 18 aWarszawaPolska

 • Informacje
 • O nas
 • Menu
 • Jak trafić?
 • Galeria
 • Panorama 360°
 • Wydarzenia
  i promocje
 • Rezerwuj stolik
 • Zeskanuj kod, aby zapisać wizytówkę w telefonie.
telefon:
(22) 840 50 60
e-mail:
rezerwacje@bialages.pl
kuchnia:
polska
typ lokalu:
restauracja
przedział cenowy:
od 40 do 60 zł
godziny otwarcia:
Pon - sob.: 12:00 - 23:00; Niedz.: 12:00 - 22:00
Ogrodek letniUdogodnienia dla niepelnosprawnychSzatniaLatwo dostepny parkingLokal dla niepalacychLokal klimatyzowanyRealizacja zamowien na wynosPiwoWinoDrinkiDobre miejsce na randkeDobre miejsce na spotkanie biznesoweDobre miejsce na spotkanie grupoweMozliwosc rezerwacjiObsluga kelnerskaObsluga platnosc karta

Biała Gęś Tradycja Polska – czyli historia na półmiskach i w rondlach… przy Belwederskiej 18A, w dawnym domu Neumanów, pod zegarem, który zapisuje wszystkie minuty dla kolejnych pokoleń. Willa z lat 20. ubiegłego wieku, autorstwa Marcina Weinfelda, idealna na przywrócenie Warszawie jej dawnych uroków, smaków i gościnności. Podjęła się tego znana restauratorka i kreatorka smaków, stale zakochana w polskiej kuchni – Magda Gessler. Wnętrza o różnej temperaturze barw i smaków.

Wnętrza Białej Gęsi przywołują wspomnienia przedwojennej, warszawskiej willi, pełnej koronek, kwiatów, ciemnego drewna i kryształów. Każde pomieszczenie ma inną oprawę i atmosferę. Sala Różana z wyjściem na werandę przeznaczona jest na spotkania w szerszym gronie. Goście poczują w niej zapach otaczających budynek różaneczników i wyjątkowy, miodowy aromat Omżynu Dawida, który kusi nawet motyle. Chłodniejszą, bardziej kameralną atmosferę ma Sala Kominkowa o ciemnozielonym wnętrzui ciężkich kotarach. Drogę na piętro wskaże Gościom imponujące lustro w majestatycznej, złotej oprawie. Kręte, drewniane schody poprowadzą do trzech gabinetów, dedykowanych bardziej intymnym rozmowom.

Jak przystało na przedwojenny salon, w Białej Gęsi nie zabraknie okazałych kredensów, stojącego zegara oraz wózków,na których zaprezentujemy niezwykłe desery i wyśmienite alkohole.

Szukałam polskiego miejsca, takiego z tradycją i duszą, gdzie każdy kąt pamiętałby chwile z przeszłości.Nie znalazłam, więc stworzyłam smak przedwojennej Warszawy. Biała Gęś… czyli historia na półmiskach i w rondlach… przy Belwederskiej 18A, w dawnym domu Neumanów, otoczonym pachnącymi krzewami róż. Wnętrza restauracji Biała Gęś są jak wspomnienia warszawskiego przedwojennego domu. Wiele pokoi, pokoików. Każdy utrzymany w innej temperaturze barw i smaków. Jest romantycznie, ogrodowo i sielankowo. Poczęstuję Cię tu gęsią z gęsiarki, tak chrupiącą jak skórka od bochna chleba. Przykryję gęś pierzynką z puchu tłuczonych białych bulw korzeni selera i pasternaku. Zioła, które uciekły z naszej pamięci albo nigdy tam nie zagościły, będą początkiem obietnicy zapomnianego smaku. Biała Gęś będzie odkrywała przed nami sekrety wytwornej, zapomnianej Warszawy. Jej uroków, smaków i gościnności.

Spotkajmy się w takiej Warszawie!
Magda Gessler

biala ges, biała ges, biała gęs, biała geś

Restauracja Biała Gęś, 5.5 out of 6 based on 212 ratings
Restauracja Biała Gęś mieści się na terenie warszawskiego Śródmieścia, przy ulicy Belwederskiej 18A. Najwygodniej dostać się tam samochodem lub autobusem
parkowanie przy ulicy
przystanek:
Spacerowa
linia:
131, 167, 168, 180
przystanek:
Dworkowa
linia:
4, 10, 14, 18, 35
Niestety w tym momencie, ten lokal
nie posiada żadnych wydarzeń i promocji.

Opinie o Restauracja Biała Gęś

 • avatar

  |

  Jedzenie całkiem dobre, smaczny tatar z łososia, ale niestety na wszystko trzeba bardzo długo czekać, nawet na drinki i deser. Ceny wysokie, porcje małe.

Twoja opinia