Chcesz być szczupły i zdrowy? Zjedz śniadanie

Czy wiesz, że zjedzenie rano zdrowego śniadania to inwestycja energetyczna na cały dzień? Przekonaj się, że poranny posiłek potrafi zdziałać cuda.

Jeśli rano poświęcimy czas na zjedzenie zdrowego i lekkiego śniadania, nasz apetyt w ciągu dnia będzie mniejszy. Szczególnie istotne jest to dla wieczornych łasuchów ? dobrze zbilansowane śniadanie skutecznie ostudzi nocny apetyt, co w rezultacie korzystnie wpłynie na każdą figurę.

Od zdrowego śniadania nie da się utyć. Węglowodany, które przyswoimy rano, bez najmniejszych problemów zostaną spalone w ciągu całego dnia.

Smaczna porcja z samego rana sprawi, że przez cały dzień będziemy bystrzy. Mózg, podobnie jak każdy inny organ w ciele człowieka, do skutecznego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych, a przede wszystkim glukozy. Po całej nocy zapasy te są znacznie uszczuplone, dlatego bez śniadania nasz mózg pracuje ostatkiem sił, przez co jesteśmy ospali, nieskoncentrowani i rozdrażnieni. Śniadanie skutecznie podniesie naszą wydajność intelektualną.

Poranek to czas najcięższej pracy układu pokarmowego człowieka. Żołądek zwiększa produkcję kwasu solnego, przygotowując się na cały dzień. Jeśli zrezygnujemy ze śniadania, niewykorzystany nadmiar kwasu żołądkowego może nieprzyjemnie dać nam się we znaki, powodując zgagę, nadkwasotę, a nawet wrzody żołądka.

Rodzinne śniadanie to znakomity moment na zacieśnianie więzi międzyludzkich, omawiania planów na nadchodzący dzień. Dzięki zwyczajowi porannych spotkań z rodzicami przy stole, dzieci uczą się dobrych manier, przepisów na pożywne potrawy i prowadzenia eleganckiej rozmowy. Wspólne, domowe posiłki korzystnie wpływają na zdrowie, samopoczucie i?na budżet rodzinny.

Chcesz być szczupły i zdrowy? Zjedz śniadanie, 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.