Gdzie się wybrać na nocną ucztę?

Noc ? teoretycznie ? nie najlepsza pora na jedzenie. Jednak każdy wie, że czasem nawet w środku nocy przychodzi ochota na coś smacznego. W dużych miastach, kiedy życie zaczyna się właśnie po zmroku, zdarzają się nam nocne spacery, powroty po imprezach czy chęć na naprawdę późną kolację. Jednocześnie nie podoba nam się pomysł, by w nocy jeść hamburgera z budki otwartej 24 godziny na dobę.

Na szczęście, restauracje w Warszawie coraz częściej wychodzą naprzeciw nocnym markom i kuchnię mają otwartą do późna, a nawet przez całą dobę. Na przykład w Cafe Bar Lemon kuchnia pracuje przez 24 godziny ? zjemy tam zarówno sycące śniadania, jak i zupy, makarony oraz dania główne. Restauracja Ginger zapewnia, że dania, bez względu na porę, są zawsze świeżo przyrządzane ? nawet w środku nocy zjemy tam zimne przekąski, np. tatar lub sałatki oraz gorące dania ? zupy, pasty i mięsa. W trzech restauracjach na Placu Trzech Krzyży ? Szparka, Szpilka i Szpulka ? również  posilimy się przez całą dobę ? to dobre miejsca na wczesne śniadanie po powrocie z całonocnej zabawy. Restauracje meksykańskie: Frida i The Mexican w piątki i soboty otwarte są do godziny 2, więc jeśli nocną porą mamy ochotę na fajitas, tortillę lub chilli con carne, śmiało możemy ruszać do tych miejsc. Otwartą przez 24 godziny kuchnię, gdzie możemy usiąść przy wielkim stole i w luźnej atmosferze obserwować kucharza, znajdziemy w restauracji Mateusza Gesslera ? Warszawa Wschodnia. Kuchni indyjskiej nocną porą skosztujemy w restauracji Bollywood Lounge, która w piątki i soboty ma kuchnię otwartą do godziny 1. Natomiast zupę PHO, smażony chiński makaron z różnymi dodatkami oraz orientalne przekąski, zjemy przez cały weekend, 24 godziny na dobę, w barze Du-Za Mi-Ha na ulicy Złotej.

Poza tym, istnieje również szereg restauracji otwartych całą dobę lub do późnych godzin nocnych, do których możemy wstąpić na moment podczas nocnego lub wczesno porannego spaceru na przekąskę i szybkiego drinka ? w większości takich lokali dostępny jest np. tatar, śledzie, flaki czy strogonoff. Bary z zakąskami w Warszawie to m.in. Czysta Ojczysta (od 16:00 do ostatniego gościa), Między Wódką a Zakąską (cała doba), Przekąski Zakąski (cała doba), Bar Warszawa (12:00 ? 4:00), Pijalnia Wódki i Piwa (cała doba) oraz Meta (11:00 ? 6:00).

Gdzie się wybrać na nocną ucztę?, 4.6 out of 6 based on 717 ratings

Opinie

 • avatar

  |

  Mieszkałam w centrum Wawy 2 lata i żywiłam się głównie w restauracjach. oto moja opinia:

  Restauracja Akademia – przesympatyczna obsługa. Dużo, przystępnie cenowo, smacznie. Pyszna kuchnia polska.

  To chyba nadal mój numer jeden w Warszawie, ale otwarte w tygodniu do 22.

 • avatar

  |

  jestem wielkim fanem kuchni hinduskiej więc często bywam w Bollywood. Mają na prawdę smaczne jedzeni. Ale po imprezie to tylko do Pianki. Jest otwarta 24 na dobę, jedzonko jest zawsze świeże i smaczne. Obsługa też bardzo miła, co nie zawsze się zdarza zwłaszcza w przypadku nocnych maruderów.

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

  Właśnie w tym momencie aktualizujemy
  najciekawsze wydarzenia i promocje.
  Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
  prosimy o cierpliwość.