Cafe Lorentz

Aleje Jerozolimskie 3WarszawaPolska

 • Informacje
 • O nas
 • Menu
 • Jak trafić?
 • Galeria
 • Panorama 360°
 • Wydarzenia
  i promocje
 • Rezerwuj stolik
 • Zeskanuj kod, aby zapisać wizytówkę w telefonie.
telefon:
22 621 10 31 wew. 238; 606 699 199
e-mail:
info@cafelorentz.pl
kuchnia:
europejska
typ lokalu:
kawiarnia
przedział cenowy:
poniżej 20 zł
godziny otwarcia:
codziennie: 10.oo - 20.oo
Dania wegetarianskieOgrodek letniOfera lunchowaWiFiRealizacja zamowien na wynosMozliwosc rezerwacjiMiejsce przyjazne dzieciomŚniadaniaPieczywo wypiekane na miejscuMiejsce na przypięcie roweruPiwoWinoDrinkiDobre miejsce na randkeDobre miejsce na spotkanie biznesoweDobre miejsce na spotkanie grupoweZwierzeta mile widzianeKawa na wynosUdogodnienia dla niepelnosprawnychObsluga kelnerskaObsluga platnosc karta

Nowa, urocza kawiarnia, położona w samym centrum, a jednocześnie oderwana od śródmiejskiego hałasu i pośpiechu. Jej nazwa stanowi hołd dla wieloletniego (od 1936 do 1983) dyrektora MNW –prof. Stanisława Lorentza, wielkiego amatora kawy. Z nazwą związana jest anegdota, mówiąca o czasach politycznej opozycji lat osiemdziesiątych, kiedy profesor Lorentz przestał chodzid do kawiarni „Ujazdowskiej”, a zaczął zapraszad przyjaciół do gabinetu w swoim mieszkaniu, co niedziela między 11:30 a 14:00. Wszyscy uznali, „że te zebrania są znacznie bardziej interesujące i przyjemne, że jest swoboda dyskusji i kontaktów, nie ma żadnego skrępowania”. Znajomi żartowali, że to spotkania w „Cafe Lorentz”.

„Cafe Lorentz” mieści się w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 3, na terenie udostępnionego właśnie publiczności, zrewitalizowanego Dziedzioca im. Stanisława Lorentza. Kawiarnia zajmuje miejsce pracowni konserwacji rzeźby i przylega do dawnego mieszkania profesora Lorentza. Na dziedziocu o powierzchni ponad 2700 m2znajdują się ławki, leżaki, zabytkowa fontanna z basenem, trawniki, ścieżki wysypane żwirem. To prawdziwy miejski ogród, który oferuje chwilę wytchnienia w pięknej architekturze kooca lat 30. ubiegłego wieku.

Cafe Lorentz, 5.3 out of 6 based on 313 ratings
Muzeum Narodowe
Parkowanie przy ulicy
przystanek:
Muzeum Narodowe
linia:
7, 8, 9, 22, 24, 25, 111, 117, 158, 507, 517, 521
przystanek:
Muzeum Narodowe
linia:
7, 8, 9, 22, 24, 25, 43,
Centrum
Niestety w tym momencie, ten lokal
nie posiada żadnych wydarzeń i promocji.

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

  Właśnie w tym momencie aktualizujemy
  najciekawsze wydarzenia i promocje.
  Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
  prosimy o cierpliwość.