Grudniowe Kino od kuchni

We wtorek 17 grudnia w kinach sieci Multikino w ramach cyklu „Kino od kuchni” zostanie zaprezentowany dokument „Wtajemniczeni”.

Na grudniowy pokaz w ramach cyklu „Kino od kuchni” wybrano dokument „Wtajemniczeni”. Uczestnicy wydarzenia zobaczą czy jest coś, co łączy awangardowych szefów kuchni z restauracji ozdobionych po trzykroć gwiazdkami Michelina i panią Teresę, która wyrabia sękacze w przyczepie kempingowej na Wigrach. Czy René Redzepi z kopenhaskiej Nomy, po raz trzeci uznany za najlepszego kucharza świata, może mieć coś wspólnego z panem Karolem, jednym z ostatnich młynarzy na Suwalszczyźnie, mielącym ziarno w młynie ręcznie wykonanym przez jego ponad siedemdziesięcioletniego ojca? Czy Albert Adria, niegdyś z kultowej restauracji elBulli, a dzisiaj z barcelońskiej Tickets I 41°, to zupełnie inny kulinarnie biegun, niż pszczelarz spod Puńska, bachanowski producent serów lub piekarz z Bargłowa? Oraz czy Inaki Aizpitarte, niepokorny Bask szefujący radykalnie nowatorskiemu, paryskiemu bistro Chateaubriand, znalazłby wspólny język z panem Markiem wędzącym ryby w Czerwonym Folwarku lub panią Krystyną z Oklin, która podjęła się wykonania tradycyjnego, ponad dwudziestokilogramowego kindziuka, jakiego na Suwalszczyźnie nie robiono od pół wieku?

17 grudnia o 20.00 „Kino od kuchni” odbędzie się w wybranych Multikinach: Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Gdańsk, Poznań Malta, Szczecin. Natomiast w Multikinie Warszawa Ursynów widzowie będą mogli dodatkowo uczestniczyć w pokazie gotowania oraz degustacji filmowych potraw.

Bilety normalne kosztują 20 złotych. Natomiast fani Multikino Polska na portalu facebook.com po skorzystaniu z aplikacji mogą nabyć bilety za 18 złotych.

Głównym Partnerem wydarzenia jest LG, a sponsorem delikatesy Alma.

Grudniowe Kino od kuchni, 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.