Maj w Japonii – wydarzenia w restauracji Inaba

Wielbicielom japońskiej kuchni i kultury w maju nie zabraknie atrakcji. W restauracji Inaba rozpoczyna się miesiąc pełen wydarzeń.

W niedzielę, 12. maja Inaba z Nowogrodzkiej przeniesie się wraz ze swoimi japońskimi smakołykami na Pola Mokotowskie z okazji Hanami. To nawiązanie do starej japońskiej tradycji spędzania czasu na piknikach w malowniczym otoczeniu kwitnących wiśni. Chociaż na Polach Mokotowskich na próżno szukać drzew wiśniowych, jednak atmosfera będzie taka, jak w Japonii. Hanami na Polach Mokotowskich to okazja do skosztowania najlepszych japońskich specjałów.

Tego samego dnia atrakcje czekają również na najmłodszych. W restauracji odbędą się warsztaty z cyklu „W poszukiwaniu smaku. Podróże do Kuchni Świata”. Tym razem będzie to spotkanie z kuchnią francuską. Dzieci dowiedzą się, co jadają ich francuscy rówieśnicy, przygotują i zdegustują potrawy tamtego regionu. Inaba zaprasza dzieci od 4. do 8. roku życia, 12. maja o godzinie 12. Zapisy do 9. maja pod adresem warsztaty@inaba.pl. Koszt: 35 zł.

Nie warto iść spać w nocy z 18. na 19. maja. Jak co roku, odbędzie się wtedy Noc Muzeów, czyli nocne odkrywanie tajemnic sztuki. Galerie wystawią nieprezentowane na co dzień eksponaty. Restauracja Inaba pojawi się ze swoim stoiskiem na placu przy Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Będzie można skosztować japońskich dań, tradycyjnych słodyczy i wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję atrakcjach.

Natomiast w czwartek 23. maja o godz. 18.00 Inaba zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych do uczenia się sztuki przygotowywania sushi. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o odpowiednim doborze składników, technice zwijania i gotowania ryżu, nauczą się czym różnią się od siebie nigiri, uramaki, hosomaki i futomaki. Zgłębianie tajemnic sushi odbędzie się z pomocą świeżych ryb, ikry, wodorostów i najlepszego ryżu. Czas umili japońskie wino i opowieści o tradycjach Kraju Kwitnącej Wiśni. Warsztaty potrwają 2,5 godziny. Koszt: 150 zł za osobę. Zapisać można się przez e-mail: warsztaty@inaba.pl lub telefonicznie: (22) 622 59 55, (22) 622 59 56

Poza majowymi wydarzeniami, Inaba zaprasza na wyjątkową kolację Food & Wine. To propozycja na prezent, przyjemny wieczór lub spotkanie ze znajomymi. W ramach takiej kolacji goście na początek pobudzają apetyt aperitifem, a następnie kosztują dań ze specjalnie przygotowanego na tę okoliczność menu. Do wyboru m.in. krokiet z mięsem kraba i krewetki w panierce, plastry wieprzowiny z imbirem, łosoś w sosie teriyaki. Wszystkie dania podawane są w towarzystwie idealnie dobranych win. W sprawie szczegółowych informacji i rezerwacji terminu trzeba napisać na adres rezerwacje@inaba.pl na hasło Food & Wine.

Więcej Informacji o restauracji Inaba

Maj w Japonii - wydarzenia w restauracji Inaba, 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.