Muzyczne i bajkowe propozycje Absurd 228

Scena restauracji Absurd 228 nie przestaje prężnie działać. W maju czekają nas ciekawe atrakcje muzyczne, a na początku czerwca wyjątkowa, bajkowa propozycja Czesława Mozila dla dzieci.

KAMIL MIKOS & ANDRZEJ KOCHAŃSKI17. maja, godz. 20:00wstęp: 10 złW najbliższy piątek w Absurdzie zagra duet Kamil Mikos & Andrzej Kochański. Muzycy zaprezentują utwory w przeróżnych stylach muzycznych. Wokalista, Kamil Mikos najlepiej czuje się w klimatach pop, soul, r’n'b i rock. Jest otwarty na wszelkie gatunki, śpiewa w trzech językach.Kamil Mikos uczył się śpiewu w studiu wokalnym Foksal, następnie w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia w Warszawie. Artysta udziela się w projektach estradowych takich jak Kabaret Starszych Panów, Musicale czy Lata 20., lata 30., gdzie ma okazję zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich. W ramach uczelni występuje również z zespołem Marcina Urbana. W 2011 roku zajął I miejsce w konkursie Spotkanie z Balladą w Iłży. Zdobył też wyróżnienie wokalne na II Festiwalu Młodych Twórców.

KOBIETA JEST MUZYKĄ – DOMINIKA ZIOŁO23. maja, godz. 20:00wstęp: 15 zł (przedsprzedaż)/20 zł (w dniu koncertu)To propozycja dla wielbicieli akustycznych brzmień, latynoskich rytmów i nastrojowych melodii. Wokalistka Dominika Zioło swoim zmysłowym głosem snuje muzyczną opowieść o tajemnicach kobiecej duszy. Artystka zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty pt. „Między nami”. W nagraniu albumu wziął udział ponad 10-osobowy zespół muzyków. Materiał powstał w wyniku współpracy wokalistki z Dominikiem Rosłonem, Wojciechem Byrskim (autor tekstów), Bogdanem Olewiczem oraz Bernardem Maselą. Dominika Zioło jest autorką tekstów dwóch piosenek z krążka i kompozytorką części utworów.Artystka ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. Koncertowała w ramach Vena Music Festival i United Europe Jazz Festival. Brała udział w nagraniu koncertu live na antenie Radia Gdańsk.

MUZYKA ŚWIATA – JO?O de SOUSA & FADO26. maja, godz. 19:00wstęp: 30 zł (przedsprzedaż)/35zł (w dniu koncertu)Recital wzruszających kompozycji muzyki Fado w wyjątkowym i współczesnym ujęciu. Jo?o de Sousa w swojej twórczości łączy inspiracje fado, jazzem, flamenco, portugalskim folklorem, rytmami afrykańskimi i arabskimi, co w rezultacie tworzy jego autorską wizję pt. Fado Polaco. Artysta zagra portugalskie standardy muzyki Fado i bardziej nowoczesne melodie.Jo?o Nuno Faria Teixeira de Sousa jest rodowitym Portugalczykiem mieszkającym we Wrocławiu. Jest wokalistą, tekściarzem, gitarzystą, laureatem konkursów muzycznych w Portugalii, autorem muzyki filmowej i teatralnej. Artysta wydał dwie płyty. Współpracował przy projekcie Ariel Ramirez Tango oraz z Micromusic i Smolikiem. Muzyk uwielbia inicjować dialog z publicznością, tworzyć podczas koncertu niezwykłą energię tak, by publiczność miała wrażenie, że przeniosła się prosto do tawerny gdzieś w uliczkach Lizbony. Jo?o de Sousa śpiewa o utraconej miłości, niesprawiedliwości na świecie, codziennym życiu nad Atlantykiem.

BAJKA GONI BAJKĘ2. czerwca, godz. 13:00wstęp: 10 zł (dzieci)/20 zł (dorośli) – akcja charytatywnaNa to wyjątkowe wydarzenie zaproszone są przede wszystkim najmłodsi. Będą mieli okazję wysłuchać bajek autorstwa Michała Rusinka. A przeczytają je znakomite postaci polskiej sceny – Czesław Mozil, Marta Żmuda Trzebiatowska i Ania Cieślak. Dzieci zaproszone są w magiczną podróż do świata fantazji, a rodzice do szczodrego wsparcia szlachetnej idei projektu. Wydarzenie ma charakter charytatywny – każdy kupiony bilet to krok w stronę spełniania marzeń podopiecznych fundacji La Strada. Fundacja walczy z handlem ludźmi, niewolnictwem, pracą przymusową i innymi nieszczęściami dotykającymi dzieci.

Rezerwacje na wydarzenia pod adresem: rezerwacja.art@absurd228.pl

Muzyczne i bajkowe propozycje Absurd 228 , 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.