Muzyczny weekend w Absurdzie228

Jak co tydzień w Restauracji Absurd228 weekend będzie tętnił sztuką i kulturą. Tym razem znajdą coś dla siebie miłośnicy jazzu ? z jednej strony brzmiącego w nastrojowej poezji śpiewanej, z drugiej w połączeniu z bluesem i rockiem.

W piątek, 9 listopada, w Absurdzie228 Koncert Atmosferyczny ? wieczór autorski Małgorzaty Wałaszek, autorki muzyki, tekstów oraz wykonawczyni piosenek. Jej repertuar można zaliczyć do nurtu poezji śpiewanej w jazzującej aranżacji. Projekt nosi nazwę Koncert Atmosferyczny ze względu na inspiracje czerpane z przyrody. Autorka stara się mówić i śpiewać o sprawach istotnych, ale bez patosu, z lekkim dystansem. Towarzyszy jej zespół złożony z aktywnych i obecnych na warszawskich estradach muzyków: Michał Bramorski ? gitara basowa/kontrabas, Wojciech Bylica ? perkusja, Andrzej Frołow ? instrumenty klawiszowe.Start: 20:00, wstęp: wolny.

W sobotę, 10 listopada, wystąpi Trio Michała Milczarka. To przede wszystkim wyjątkowi muzycy tworzący zespół, ich bogate osobowości i nieprzeciętne umiejętności pomagające w tworzeniu muzyki na najwyższym poziomie, pasja, z którą każdy członek formacji podchodzi do pracy nad wspólnymi dźwiękami, improwizacja prowadząca muzyków za każdym razem w zupełnie inne rejony muzyczne. Na koncertach zespołu można usłyszeć zarówno elementy jazzu, jak i bluesa, rocka czy ambientu i psychodelii. Szerokie inspiracje sięgające od J. Scofielda czy P. Metheny?ego, aż po S. Hendersona i M. Landaua. Przestrzeń spotykana często we współczesnym jazzie, nawiązująca jednak do tradycji muzyki fusion. Muzyka, na którą składają się przede wszystkim autorskie kompozycje, uzupełniane standardami prezentowanymi w zaskakujących aranżacjach!Start: 20:00, wstęp: 10zł (z rezerwacją: art@absurd228.pl), 15zł (w dniu koncertu).

Więcej informacji o Restauracji Absurd 228.

Muzyczny weekend w Absurdzie228 , 5.7 out of 6 based on 313 ratings

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.