Nowy Starbucks przy Placu Trzech Krzyży

Przy Placu Trzech Krzyży 16 została otwarta kolejna, jedenasta w Warszawie, kawiarnia Starbucks. Pod tym adresem ponad 50 lat temu mieściła się legendarna kawiarnia Lajkonik.

Nowa kawiarnia Starbucks zajmuje powierzchnię 136 m2 i oferuje łącznie 38 miejsc siedzących, głównie wygodnych foteli, sof i krzeseł. Wystrój wnętrza utrzymany jest w ciepłych, pastelowych kolorach, w odcieniach beżu oraz kawy i dominują w nim elementy drewniane. Wyjątkową atrakcją dla klientów będą niepowtarzalne, odrestaurowane malowidła z legendarnej kawiarni Lajkonik autorstwa jej dawnych bywalców, malarzy i grafików, m.in. Zbigniewa Lengrena (autora słynnego Profesora Filutka), Jerzego Flisaka, Eryka Lipińskiego i Anny Gosławskiej-Lipińskiej czy Jerzego Srokowskiego. Pełne humoru murale, przedstawiające m.in. pisarza Antoniego Słonimskiego (w dorożce nr 13) czy Henryka Tomaszewskiego, artystę grafika, będą ponownie cieszyć oczy warszawiaków. Oprócz odrestaurowanych malowideł, w kawiarni została odtworzona oryginalna lampa sufitowa z Lajkonika.

Nowa kawiarnia Starbucks będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:30-21:00, w piątki od 7:30 do 23:00, w soboty od 9:00 do 23:00 oraz w niedziele od 9:00 do 21:00.

Nowy Starbucks przy Placu Trzech Krzyży, 6.0 out of 6 based on 414 ratings

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.