Olga Szomańska w Absurdzie

Tym razem w ramach niedzielnego cyklu w Absurdzie – Kobieta Jest Muzyką – koncert Olgi Szomańskiej „NÓWKA”. Ten koncert to przede wszystkim 13 premierowych utworów napisanych wspólnie z kompozytorem Marcinem Partyką. Sama Olga Szomańska powiedziała o „NÓWCE”: „Niech ten koncert będzie pamiętnikiem dla kobiet i drogowskazem dla mężczyzn”.

To nieznane dotychczas nowe oblicze muzyczne wokalistki, znanej szerokiej publiczności z przeboju „Niech mówią, że to nie jest miłość”. „NÓWKA” to piosenki o kobietach i dla kobiet, utrzymane w przyjemnym klimacie muzycznym chill out/soul pop. Zawiera piosenki o kobiecych snach, pragnieniach i o sercu pełnym miłości – tej romantycznej i tej niespełnionej.

Olga Szomańska to aktorka, wokalistka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. W roku 2006 zdała eksternistyczny egzamin aktorski w Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach, m.in. w „Miss Saigon”, „Grease”, „Kwiatach we włosach”, „Missa Gospel’s” oraz spektaklach Teatru Rampa, z którym związana jest od 2003 roku. Jest wokalistką w zespole hip-hopowym Full Power Spirit. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły status kolejno: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty. Olga Szomańska zagrała także Królową Piratów w widowisku familijnym „Scooby Doo i Widmo Piratów” oraz Martę w musicalu „Nie ma Solidarności bez miłości”.

Obecnie występuje w widowisku muzycznym „Krzyżacy – Rock Opera” w roli Danuśki Jurandówny. W 2011 roku wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”.

 

24 lutego 2013

start: 20:00, wstęp: 20/30zł

(tańsze bilety oraz miejsca siedzące należy zarezerwować telefonicznie: 22 252 04 01)

 

Więcej informacji o restauracji Absurd 228

 

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.