Spotkanie historyczne w Restauracji Kresowiak

Restauracja Kresowiak zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ?Kresy i bezkresy??, które odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 19.00. Temat najbliższego spotkania to ?Z Piłsudskim do Ostrej Bramy. Konflikt o Wilno i wileńska?.

19 kwietnia 1919 roku oddziały I Brygady Jazdy ppłk Władysława Beliny-Prażmowskiego rozpoczęły trzydniowy bój o Wilno z bolszewikami. 22 kwietnia przybyły do Wilna Józef Piłsudski wydał głośną Odezwę Naczelnego Wodza Do Mieszkańców byłego Wielkiego Księstwa Litewskiego deklarując prawo samostanowienia wszystkich narodowości przedrozbiorowej Rzeczypospolitej. Tomasz Kuba Kozłowski przypomni genezę i przebieg tej operacji, wkroczenie wojsk polskich do Wilna i związane z tym wydarzeniem kontrowersje.

Restauracja ?Kresowiak? sięgająca do kresowych inspiracji i tradycji kulinarnych to także miejsce gdzie można zetknąć się z wielowątkowym, niepowtarzalnym dziedzictwem Kresów. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ?Kresy i bezkresy?, realizowanego wspólnie przez Dom Spotkań z Historią w Warszawie i Restaurację Kresowiak pod patronatem Centrum Kultury Wilanów.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Więcej informacji o Restauracji Kresowiak.

 

Spotkanie historyczne w Restauracji Kresowiak, 5.5 out of 6 based on 212 ratings

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.