VinoTrio – poPołudniowa tradycja

Przy ulicy Marszałkowskiej znajduje się niewielki butik winiarski, a w nim winebar, przy którym można degustować wina na kieliszki. W ofercie dostępne są butelki pochodzące z krajów, które słyną z autentycznych, tradycyjnie tworzonych win – Hiszpanii, Włoch oraz Francji. Wyjątkowe smaki i aromaty, autorska selekcja oraz doskonały stosunek jakości do ceny to niepodważalne atuty wszystkich produktów dostępnych w VinoTrio. Kameralny butik oferuje butelki na każdą okazję, a w ich doborze zawsze chętnie pomaga sommelier.

Właściciele starają się, aby na sklepowych półkach systematycznie pojawiały się nowe butelki. Ostatnio ich uwagę zwróciły wina pochodzące z regionu Walencji. Chozas Carrascal wyróżnione zostały przez najważniejszego hiszpańskiego krytyka win – José Peñína. Większość z nich ocenił jako doskonałe (94 – 90 pkt). Najlepiej wypadł El Cabernet Vino de Pago (94 pkt) o aromacie pełnym owoców, z nutką zielonego pieprzu i dobrze wbudowanymi taninami. Wspaniała, wytrawna Cava Reserva Brut o intensywnym nosie z akcentami cytryny i miodu zajęła drugie miejsce z 93 punktami. Oczko niżej znalazły się świetnie zrównoważone i balsamiczne Las Tres z długim finiszem oraz rubinowo – wiśniowe, doskonale wyważone Las Ocho, w którym żaden z 8 szczepów nie dominuje.

Wyróżniony został także nietypowy Sauvignon, o mniejszej kwasowości, z gładkim, aromatycznym finiszem pełnym kwiatów i owoców tropikalnych – Las 2 Ces Blanco (90 pkt). Wśród bardzo dobrych znalazły się intensywne, taniczne, a jednocześnie zharmonizowane Las 2 Ces tinto oraz Las Cuatro – prawdziwe Pago, wyraziste, o długim finiszu. Oba ocenione zostały na 88 punktów.

*Vino de Pago to najwyższa kategoria hiszpańskich win. Certyfikat ten potwierdza wyjątkowość gleby i mikroklimatu winnicy produkującej wina o specyficznym dla regionu charakterze.

Przyjdź na Marszałkowską 76 i zarejestruj się w naszym sklepie internetowym, aby korzystać z 5% rabatu na nowe wina z Hiszpanii! Zapraszamy serdecznie!

Więcej o VinoTrio

VinoTrio - poPołudniowa tradycja, 6.0 out of 6 based on 212 ratings

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.