Beaujolais Nouveau już jest!

Po upalnym sierpniu i pierwszych dniach października przyszedł czas na obfity opad deszczu, we wtorek 7-go października, trwający całą noc. Deszcz sprawił że winorośle odżyły, a grona nabrały koloru. Od rana wróciły słoneczne dni aby, kontynuować proces dojrzewania.

Przy poprzednim roczniku informowaliśmy, iż zeszłoroczne Beaujolais Nouveau zapowiadało się na jedno z najlepszych przez ostatnie 100 lat. W tym roku producenci ośmielają się powiedzieć że Beaujolais Nouveau 2010 będzie najlepszym rocznikiem!

W tym roku, na początku zbiorów, widać było że tegoroczne Beaujolais Nouveau 2010, być może będzie odzwierciedlało te same cechy co rocznik 2000: młode, pełne wigoru i radości oraz nasycone aromatem, posiadające purpurowo fioletowy kolor, intensywny bukiet czerwonej porzeczki oraz dzikich truskawek. Szybko uderza do głowy.

W tym roku święto młodego wina Beaujolais przypada na dzień 18 listopada. Jak co roku w trzeci czwartek listopada, pojawi się w sklepach i restauracjach na całym świecie.Pełni ufności w jakość wina tego rocznika jesteśmy pewni, że Beaujolais Nouveau 2010 zostanie dobrze przyjęte przez konsumentów.

Zapraszamy do organizowania wieczorów z Beaujolais Nouveau w Restauracji Francuskiej LE REGAL, która jako jedyna oferuje możliwość spróbowania tego wina od czterech wiodących francuskich producentów:

? Bouchard Pere & Fils? Joseph Drouhin? Georges Duboeuf? Earl Boulon

A ponadto przygotowała z tej okazji dwa specjalne dania:Confit z kaczki z ziemniakami la ratte i faszerowanymi dnami karczochów+ wino Beaujolais Nouveau bez ograniczeń ? 80 złCielęcina z brukselką i kasztanami oraz zapiekanymi ziemniakami Rosti+ wino Beaujolais Nouveau bez ograniczeń ? 80 zł

Tegoroczna jednakowa dla wszystkich w/w producentów cena wynosi: 50zl za butelkę i 10zł za kieliszek 150ml.

 

Beaujolais Nouveau już jest!, 5.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.