Czesław Śpiewa dla WOŚP w Absurdzie

Absurd228 wspiera 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Na scenie zagra tego wieczoru nie kto inny, ale Czesław Mozil we własnej osobie. Warto ten wieczór spędzić w Absurdzie, posłuchać wyśmienitego artysty i wspomóc tę szczytną inicjatywę, która co roku pomaga tak wielu potrzebującym.

Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 10 lat temu, kiedy nieznany nikomu szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał, gdzie się dało. Podróże po małych miejscowościach potocznie nazywanych ?Polską klasy B? miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz pokazanie Czesława Mozila szerszej publiczności jako alternatywnego grajka znanego głównie z roli jurora telewizyjnego show.

Repertuar występów Solo Act zawiera największe przeboje z płyty ?Debiut? i ?POP? oraz kompozycje z najnowszego albumu ?Czesław Śpiewa Miłosza?. Każdy z utworów poprzedzają opowieści o genezie jego powstania oraz autobiograficzne wyznania artysty. Solowe występy Czesława Mozila to także pokaz mistrzowskiej gry na fortepianie i akordeonie. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej oraz zdeklarowany miłośnik walczyków z lekkością improwizuje melodie swoich utworów, udowadniając, że muzyka klasyczna wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, klasyczne inspiracje łączą się tutaj z awangardową fantazją, folkowymi klimatami, punkowym wigorem i poetyckim nastrojem. Dlatego na próżno szukać etykietek i łatwych formułek opisujących solowe koncerty Czesława Mozila. Bo jak zastrzega sam artysta ? przepustką do jego malutkiego świata jest umiejętność czucia, a nie rozumienia muzyki. I to się sprawdza.

 

CZESŁAW ŚPIEWA SOLO ACT dla WOŚP

13.01.2013, start 19:00

bilet/cegiełka na WOŚP: 50zł

rezerwacje: tel. 22 252 04 01 (lub na miejscu w Absurdzie228, ul. Puławska 228)

Więcej informacji o Restauracji Absurd 228

 

Czesław Śpiewa dla WOŚP w Absurdzie , 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.