Dzień Niepodległości Meksyku w Dos Tacos

Viva México! ? to najczęściej wypowiadany i słyszany okrzyk w Meksyku 15 września każdego roku. Wtedy to obchodzony jest meksykański Dzień Niepodległości, który upamiętnia jej ogłoszenie. W całym Meksyku oraz w ambasadach na świecie odbywają się parady, marsze, śpiewane są patriotyczne pieśni i trwa prawdziwa meksykańska fiesta!

Obchodami tego meksykańskiego święta ojczyzny ? Dia de Independencia – restauracja Dos Tacos otwiera nowy kalendarz imprez. W związku z tym, przygotowano szereg atrakcji. Jedną z nich będzie pobudzający do działania, pyszny, domowy i delikatny w smaku poncz. Dla wszystkich!

Zaprezentowane zostaną także prawdziwie meksykańskie dania, które od tej pory wzbogacą menu restauracji. Na przykład nowa wersja zupy Pozole ? Pozole Rojo oraz Empanadas, czyli kukurydziane pierożki z nadzieniem: kurczak w sosie mole lub ser żółty, do wyboru. Nowe danie główne, którego będzie można spróbować 15 września to Enmoladas ? tradycyjna potrawa, z pikantnym sosem mole, posiadającym kilkusetletnią tradycję. W skład tego sosu wchodzą: czekolada, pikantne papryki oraz 20 innych składników. Nie zabraknie również deseru. Tym razem będzie to Pan de Chile y Naranja ? kruche, delikatne, pikantne ciasto z musem ze świeżych pomarańczy. Wszystkie dania przygotowane zostaną według rodzinnych przepisów właścicielki ? Angeliki Luengas Kałamaga.

O muzyczny aspekt imprezy zadbają Ed&Ed, czyli najbardziej latynoski Polak w Warszawie, Dj Ed Szynszyl oraz jego przyjaciel po fachu, Dj Edgar Gomez. Przeniosą gości w pełen optymizmu klimat radosnej, latynoamerykańskiej muzyki.

Przewidziano również pokaz tańca, Cumbii z elementami meksykańskiego folkloru oraz Merenge. Zatańczą i podgrzeją atmosferę, zaprzyjaźnione z Dos Tacos, Angelica Luengas Kałamaga oraz Lenka Tvrzova. W dodatku będzie można zobaczyć, przygotowany specjalnie na tę okazję, pokaz barmański. Łukasz Klocek, współwłaściciel restauracji, a jednocześnie jeden z najlepszych barmanów w Polsce, w swoim występie niemalże zaprzeczy prawom grawitacji!

Restauracja Dos Tacos zaprasza do wspólnego świętowania 15 września o 19:00. Viva México!

 

Opinie

 • avatar

  |

  Pyszne, bardzo meksykańskie jedzenie, wspaniała obsługa, dzięki czemu nie przeszkadza nawet otoczenie centrum handlowego. Czekam na nowe menu!

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

  Właśnie w tym momencie aktualizujemy
  najciekawsze wydarzenia i promocje.
  Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
  prosimy o cierpliwość.