Indyjski Dzień Niepodległości w restauracjach Ganesh

15 sierpnia to od niedawna w naszym kraju dzień wolny od pracy. Jednak nie tylko Polacy mają w ten dzień powody do świętowania. Na najbliższy czwartek przypada również 66 rocznica odzyskania niepodległości przez Indie. Z tej okazji sieć indyjskich restauracji Ganesh przygotowała dla swoich gości liczne atrakcje.

Indyjska walka o odzyskanie niepodległości od Wielkiej Brytanii jest znana na całym świecie głównie dzięki osobie Mahatmy Gandhiego. To on stał się symbolem biernego oporu przeciwko Brytyjczykom oraz spektakularnych akcji pokojowych, które doprowadziły do dialogu ze stroną brytyjską, a w rezultacie – do proklamowania niepodległości Indii i Pakistanu 15 sierpnia 1947 roku. Od tamtego dnia Hindusi co roku hucznie obchodzą swoje święto, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Właściciel sieci Ganesh, Tapinder Sharma, ma nadzieję, że do wspólnego świętowania w jego restauracjach uda mu się zachęcić jak największe grono gości. – Liczę zarówno na Hindusów, jak i na Polaków. Dla moich rodaków 15 sierpnia to bardzo ważna data, także wiem, że na pewno będą w ten dzień razem ze mną. W Indiach zawsze jest to bowiem okazja do hucznej zabawy w gronie przyjaciół. Oczywiście również dla polskich gości przygotowaliśmy sporo atrakcji, także na pewno warto w ten dzień do nas zawitać.Na odwiedzających wszystkie restauracje sieci Ganesh 15 sierpnia czekają m.in. darmowe drinki w indyjskich barwach narodowych, indyjskie flagi, a w wybranych lokalach dłonie pań przyozdabiane będą henną. Właściciel zapowiada również przygotowane specjalnie dla Hindusów atrakcyjne niespodzianki, które z pewnością umilą obchody ich narodowego święta.

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.