Jan Wołek ? Wernisaż w Restauracji 99

30 listopada w Restauracji 99 odbędzie się wernisaż malarstwa Jana Wołka. W wydarzeniu tym weźmie udział ponad 200 osób, a swoją obecnością zaszczycą je wybitne osobistości świata kultury, sztuki, polityki i biznesu.

Jan Wołek urodził się w Warszawie w 1954 roku. Studiował na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Już w czasach studenckich stał się znanym artystą estradowym . Należy także do czołowych polskich poetów. Jest człowiekiem, który łączy w sobie wiele talentów ? malarstwo, muzykę i poezję.

Jan Wołek to także autor około 600 piosenek, których wykonawcami byli znakomici artyści polskiej estrady, jak Maryla Rodowicz, Grażyna Łobaszewska, Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Jolanta Kaczmarek czy Zbigniew Wodecki.

Malarstwem zajął się poważniej w 1984 roku. Otrzymał wtedy uprawnienia zawodowe. Preferuje malarstwo realistyczne, głównie pejzaż i martwą naturę, o świetnym wyczuciu kolorystycznym, przesycone światłem, umiłowaniem do pięknych krajobrazów miasteczek, pól i łąk. Umiłowanym motywem w jego malarskiej twórczości jest Kazimierz Dolny i jego okolice. Uczestniczył w wielu plenerach malarskich, krajowych i zagranicznych, miał wiele wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą (Niemcy, Francja, Japonia, Kanada i USA, ZSRR). Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wernisaż malarstwa Jana Wołka będzie połączony z wieczorem andrzejkowym. Na tę okazję szef kuchni Restauracji 99 przygotował specjalne menu. Poza tym obecny będzie zespół muzyczny umilający czas gościom. Przewidziano również spotkanie z prawdziwą wróżką. 99 zapewnia zabawę do białego rana!

 

Wernisaż Jana Wołka

Restauracja 99 / Al. Jana Pawła II 23 / Warszawa

Data: 30 listopada

Godzina: 20:30

Prace malarskie Jana Wołka będzie można oglądać w Restauracji 99 od 30 listopada do 9 grudnia 2012 roku.

Więcej informacji o Restauracji 99.

 

 

Jan Wołek ? Wernisaż w Restauracji 99, 6.0 out of 6 based on 212 ratings

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.