Koncert Oli Bieńkowskiej w Absurdzie

W najbliższą niedzielę, 27 stycznia, bywalcy Absurdu 228 po raz kolejny będą mogli posłuchać Oli Bieńkowskiej w repertuarze pochodzącym z płyty „Résumé (Take One)”. Tym razem jednak zespół Oli zagra tam w pełnym, pięcioosobowym składzie. Wspólnie z Krzysztofem Herdzinem (piano), Jackiem Królikiem (gitara), Robertem Kubiszynem (bas) i Robertem Lutym (bębny), Ola wykona swoje najbardziej znane utwory: „Diggin’”, „Twisted” czy „2000 And Fine”. Pojawi się także reszta materiału, który w 2012 roku ukazał się na limitowanym, ekskluzywnym wydawnictwie „Résumé (Take One)”.

Krążek ten, będący zapowiedzią oficjalnego debiutu artystki na polskim rynku ukazał się w roku 2012. Na rok 2013 zaplanowana jest premiera płyty zatytułowanej po prostu „Résumé”. Koncert w Absurdzie 228 będzie prawdopodobnie ostatnią okazją, by na żywo usłyszeć Olę w Warszawie przed jej kolejnym wyjazdem w trasę koncertową z zespołem Brit Floyd ? The Pink Floyd Tribute Show. W lutym artystka zagra jeszcze we Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

Po latach bycia mistrzynią drugiego planu na scenach Polski i świata wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów ? Ola Bieńkowska ? otwiera nowy rozdział, prezentując porcję subtelnego jazz-popu o słowiańskim sercu i zachodniej duszy. Wspierana talentami najlepszych polskich muzyków wokalistka przedstawia zbiór pięknie utkanych piosenek, przejmujących melodii i niebanalnych tekstów. Najważniejszym składnikiem jest jednak sama Ola ? wokalistka pełna klasy i wdzięku, obdarzona ciepłym, charyzmatycznym głosem, wszechstronna, odważnie zawiadująca sceną, a jednocześnie cudownie emocjonalna i spontaniczna. Ola jest pierwszą Polką, która ukończyła Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya. Debiut fonograficzny podsumowuje jej muzyczną drogę od początków w zespole funkowym, przez jazzowe szlify zdobyte pod okiem samej Emy Bem, popowe i musicalowe doświadczenia sceniczne, aż po rocka, którym nasiąknęła, śpiewając ponad 600 razy słynne ?The Great Gig In The Sky? pod banderą The Australian Pink Floyd Show oraz BritFloyd ? The Pink Floyd Tribute Show.

 

wstęp:

20 zł – z wcześniejszą rezerwacją (tel: 22 252 04 01; absurd@absurd228.pl)

25 zł – w dniu koncertu

start: 20:00

 

Więcej informacji o restauracji Absurd 228

 

Koncert Oli Bieńkowskiej w Absurdzie, 5.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.