Kulinarny Talent 2013 – zmagania najzdolniejszych młodych kucharzy

Drugiego dnia Targów EuroGastro – 21 marca – odbędzie się jubileuszowa edycja autorskiego Konkursu Sztuki Kulinarnej Roberta Sowy, Kulinarny Talent 2013. Już po raz piąty celem tej inicjatywy jest wyłonienie wybitnych talentów, aktywizacja i stymulacja rozwoju zawodowego młodych kucharzy, a także poszukiwanie nowych kierunków w gastronomii.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gastronomicznych oraz kucharzy, którzy nie ukończyli 23 roku życia. Chętni, poza samym zgłoszeniem, musieli dostarczyć rekomendację szefa kuchni, gdyż organizatorowi zależy na tym, aby w konkursie wzięły udział osoby wyróżniające się i zauważone przez swoich szefów. Robert Sowa – pomysłodawca konkursu – argumentuje: „Zależy nam na promocji młodych, utalentowanych ludzi, z drugiej strony na przywróceniu należytego szacunku w relacji mistrz – uczeń. Młody, choćby najbardziej utalentowany kucharz, musi mieć swojego mentora i nauczyciela, który dostrzeże jego zdolności i pomoże rozwinąć je we właściwym kierunku, pomoże zaistnieć w branży. Mój konkurs będzie sprzyjał takiej pozytywnej współpracy. Dodatkowo rekomendacja szefa kuchni to również gwarancja odpowiedniego poziomu konkursu”.

Startujący w konkursie będą musieli wykazać się umiejętnością przygotowania wykwintnych i oryginalnych w smaku dań. Potrawy powinny być przygotowane w elegancki sposób. Muszą zawierać wszystkie określone w regulaminie obowiązkowe produkty, a w tym roku będą to: wędzony łosoś, antrykot z sezonowanej wołowiny, warzywa i owoce oraz przyprawy.

Uczstnicy będą mieli 30 minut na przygotowanie porcji konkursowych oraz 15 minut na rozstawienie drobnego sprzętu i produktów. Jury oceniające konkurs liczyć będzie 8 osób, z czego 4 osoby to tzw. jury techniczne, w skład którego wejdą cenieni szefowie kuchni. Pozostałe osoby stworzą tzw. jury degustacyjne, będą to znani ludzie ze świata kulinariów i kultury. Na zwycięzców trzech pierwszych miejsc czekają statuetki Kulinarny Talent 2013 oraz wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów.

 

Więcej informacji na STRONIE INTERNETOWEJ TARGÓW

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.