Letnie przysmaki w roli głównej. Sezonowe nowości w menu restauracji Tamka 43

Restauracja Tamka 43 łączy w sobie to, co najlepsze. Po pierwsze – lokal w budynku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina to kawiarnia, wine bar i restauracja w jednym. Po drugie – na talerzach gości przeplatają się smaki tradycyjne oraz te nowoczesne. Tamka 43 hołduje zasadzie, że najpyszniejsze dania powstają z produktów świeżych i sezonowych.Właśnie dlatego karta restauracji zmienia się wraz z nastawaniem sezonów na konkretne przysmaki. Szefowie kuchni skomponowali niedawno nowe, letnie menu.

W ciągu najbliższych tygodni w progach restauracji będziemy mogli delektować się daniami z niekwestionowaną gwiazdą wiosennego sezonu w roli głównej. Mowa oczywiście o szparagach. Kucharze Tamki 43 doskonale wiedzą, że te bogate w składniki mineralne i witaminy delikatne warzywa, stwarzają ogromne pole do popisu. Nadają się do zapiekania, grillowania, gotowania na parze, dodawania do zapiekanek, zup i sałatek. Goście Tamki 43 mogą się raczyć doskonałymi zielonymi szparagami, sprowadzonymi z rejonu Wielkopolski w postaci grillowanej. Podawane są w otoczeniu aromatycznej emulsji z czerwonych pomarańczy. Dla smakoszy mięs – z boczkiem.

Ci, którzy choć raz odwiedzili restaurację, znają króla amouse-bouche, czyli przystawek w menu Tamki. To słynny consomme – esencjonalny, klarowny wywar drobiowy, znakomicie zaostrzający apetyt i przygotowujący kubki smakowe gości do dalszych wrażeń kulinarnych. W wiosennych propozycjach restauracji, consomme pojawia się w orzeźwiającym, słodkim wydaniu. Letni consomme skomponowany jest z rabarbaru i truskawek, z dodatkiem sorbetu z młodych pędów sosny. Wielbiciele pożywnych zup zachwycą się kolejną propozycją – kremową bisque, czyli aksamitną zupą z pancerzy raków, z dodatkiem wiejskiej śmietany, szyjkami rakowymi, oprószoną pachnącym, prażonym koprem.

Po zachęcającej przystawce czas na danie główne. Szefowie kuchni proponują delikatną cielęcinę w towarzystwie lekkiego puree z białych szparagów lub z liśćmi czosnku niedźwiedziego, pieczoną ekologiczną rzodkiewką i karmelizowaną perłową cebulką.

Według kucharzy Tamki 43, lokalne i sezonowe produkty wymagają szczególnie czułego traktowania. Dlatego większość potraw przygotowywana jest metodą sous-vide. To francuski sposób próżniowego gotowania potraw w szczelnie zamkniętych woreczkach plastikowych. Dzięki niewysokiej temperaturze wody, potrawy zachowują swoje najważniejsze zalety – szczególnie cenione w Tamce 43 – naturalny smak i jakość.

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.