Muzyczne Piątki w Absurdzie- Free Accordions

Marzec to drugi już miesiąc Muzycznych Piątków, czyli klimatycznych koncertów, organizowanych w restauracji Absurd 228. W najbliższy piątek, w ramach cyklu, zaprezentuje się muzyczna rewelacja ? młode trio akordeonowe Free Accorions.

Free Accordions to trio akordeonowe założone w 2010 roku z inicjatywy trójki przyjaciół studiujących na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie: Piotra Tomali, Martyny Chojnackiej i Mikołaja Stolarskiego, którzy są jednymi z najwybitniejszych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce. Trio prezentuje ogromne możliwości barwowe i techniczne akordeonu. Jego nieobliczalne i piękne brzmienie oraz niezwykłe efekty sonorystyczne zapewniają niespotykany, trzymający w napięciu klimat koncertu. Free Accordions wykonuje współczesną muzykę akordeonową. Trio niejednokrotnie podejmowało współpracę z młodymi kompozytorami takimi jak Ignacy Zalewski, ukazując nowe oblicze akordeonu. Od początku swej działalności trio zagrało wiele koncertów na terenie całego kraju (Mława, Sanok, Warszawa,Kielce, Wrocław, Opole, Inowrocław, Solec ? Zdrój, Giżycko).

Muzyczne Piątki w Absurdzie to cykl spotkań z klimatyczną muzyką. Pomysł, który również leży u podstaw koncepcji całej restauracji, to połączenie smacznej, niedrogiej kuchni z interesującym programem kulturalnym. Pierwszym cyklicznym projektem Absurdu są właśnie Muzyczne Piątki. Co tydzień goście restauracji będą mieli okazję posłuchać koncertu, na którym zagrają i zaśpiewają młodzi, interesujący twórcy. Na każdy z koncertów wstęp jest wolny, dodatkowo za każdym razem można spodziewać się kulinarnej niespodzianki przygotowywanej przez szefa kuchni restauracji Absurd 228.

Koncert odbędzie się w piątek, 16-tego marca o godzinie 20:00, wstęp jest wolny.

Więcej informacji o Restauracji Absurd 228.

Muzyczne Piątki w Absurdzie- Free Accordions, 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia