Piwko na św. Patryka

Choć nie jest to jeszcze święto masowe, to coraz więcej osób kojarzy datę 17 marca z dniem Świętego Patryka. W Irlandii mają nawet dzień wolny od pracy, nam wystarczy dobra impreza w towarzystwie miłośników zieleni.

Święty Patryk jest patronem Irlandii i właśnie 17 marca, w rocznicę jego śmierci, Irlandczycy na całym świecie, a także miłośnicy tego kraju i dobrej zabawy zakładają zielone ubrania, w klapę wpinają zieloną trójlistną koniczynkę, która symbolizuję Irlandię, a także organizują radosne festyny i pochody. Szczególnie hucznie obchodzą ten dzień Irlandczycy mieszkający poza swoją ojczyzną, w Stanach potrafią naprawdę zaszaleć, przemalować na zielono pasy dla pieszych, a nawet zabarwić rzekę. Tego dnia Irlandia rządzi.

Niezwykle ważne są wtedy napoje. Najbardziej popularne jest barwione na zielono piwo, choć nie jest to najstarsza irlandzka tradycja i niektórzy Irlandczycy niechętnie odnoszą się do tego zwyczaju. Podobno bardziej tradycyjne jest wypicie tego dnia szklaneczki whiskey.

Jeśli chcesz uczcić ten dzień tak, jak zrobiliby to Irlandczycy, wybierz się z przyjaciółmi do pubu na piwo lub whisky. Jeśli nie możesz lub nie masz ochoty, zrób sobie coś zielonego do jedzenia lub do picia. I wznieś toast za Irlandię, choćby i zieloną herbatą.

Piwko na św. Patryka, 6.0 out of 6 based on 212 ratings

Twoja opinia