Święto Novello w Restauracji Arsenał

Od 6 listopada Włosi oraz inni Europejczycy celebrują święto młodego wina ?Novello. Mieszkańcy Włoch pozazdrościli Francuzom ich Beaujolais Nouveau (przypadającego na trzeci czwartek listopada) i postanowili świętować wcześniej.

Pierwszy dzień prezentacji młodego włoskiego wina przebiega w atmosferze zabawy, podczas której świętuje się powstanie nowego rocznika i w ten sposób nagradza trud prowadzący do jego stworzenia. Wino to jest produkowane w kilku regionach Włoch, a robi się je z różnych szczepów winogron: merlot, cabernet sauvignon i sangiovese. Novello może zaskoczyć swoją świeżością, lekkością, ale też charakterem. Ponieważ nie jest ciężkie, dojrzałe i stateczne to idealny trunek na spotkania w gronie przyjaciół, w dodatku pasuje do niemal wszystkich potraw.

Restauracja i Winiarnia Arsenał również przyłączyła się do obchodów hucznego święta młodego wina. Restauracja zaprasza swoich gości do wspólnego celebrowania, a spośród wielu win wybrano to naprawdę wyjątkowe, z którym będzie można przywitać jesień ? Novello Salta Foss. Wino to jest rubinowo-czerwone, o intensywnie owocowym, wiśniowo-malinowym aromacie. Urzeka swoją miękkością.

Warto wybrać się do Restauracji Arsenał, by smakując młodego, tegorocznego wina, również w Warszawie poczuć atmosferę weneckiego święta Novello ? obchodzonego hucznie zarówno we Włoszech, jak i w całej Europie!

Więcej informacji o Restauracji Arsenał

Święto Novello w Restauracji Arsenał, 2.3 out of 6 based on 313 ratings

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.