Warzywa rządzą! Rusza warszawski Tydzień Wegetarianizmu

Jeśli ktokolwiek planował dzisiaj kotleta schabowego na obiad, niech odłoży realizację tego pomysłu na przyszły tydzień. Właśnie dzisiaj warto zdecydować się na warzywa, owoce, zboża lub kasze. Rozpoczął się Tydzień Wegetarianizmu w Warszawie.

Naukowcy udowodnili, że wegetarianie są zdrowsi od mięsożerców. Dieta wykluczająca mięso zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, chorób układu krążenia, otyłości oraz niektórych nowotworów. Wegetarianie mają też znacznie niższy poziom cholesterolu we krwi niż amatorzy kiełbasy. Dobrze zbilansowana dieta bezmięsna wyjdzie każdemu na zdrowie. Warto jej spróbować choćby na kilka dni.

W ramach Tygodnia Wegetarianizmu odbędzie się cykl imprez, wydarzeń i spotkań, które przybliżą warszawianom idee wegetarianizmu. Dietetycy będą doradzać wszystkim, którzy wciąż mają wątpliwości co do wykluczenia tatara ze swojego jadłospisu. Odbędą się wykłady, debaty i pokazy filmów na temat praw zwierząt oraz ekologicznego trybu życia. Zielony tydzień rozpocznie poniedziałkowy happening „Wegetarianizm wzmacnia organizm” z udziałem najsilniejszego weganina na świecie – Patrika Baboumiana, zwycięzcy niemieckich zawodów Strongman. Siłacz nie je żadnych produktów zwierzęcych od 6 lat, co zupełnie nie przeszkadza mu w wyciskaniu 215 kg, wykonywaniu przysiadów z 310 kilogramowym obciążeniem i podnoszeniu bali w kategorii 105 – 162 kg. Wydarzenie o 13:00 na placyku przed stacją Metro Centrum.

We wtorek i w środę będzie można zgłębić tajniki psychologii zwierząt oraz antyrakowych cech wegetarianizmu. Wykład „Na tropie zwierzęcego umysłu” odbędzie się we wtorek, 14.04 o godzinie 18:00 w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej przy ulicy Chodakowskiej 19/31. Natomiast w środę, 15.05 warto wybrać się na wykład „Dieta w profilaktyce chorób nowotworowych” podczas którego zainteresowani dowiedzą się, jak powinna wyglądać odpowiednio zbilansowana dieta roślinna oraz jak wykorzystać jej właściwości do zapobiegania nowotworom. Początek o 18:00 w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy Placu Bankowym 3/5.

Ciekawie zapowiada się również niedziela w Kinotece. O 18:00 odbędzie się premierowy pokaz filmu „Duchy naszego systemu” opowiadającego o losach zwierząt za murami ferm i laboratoriów. Po filmie rozpocznie się debata „Nawiedzony system”, czyli o wyznaczaniu granic pomiędzy zwierzętami „do kochania” i „do zjadania”. Prelegenci zastanowią się, czy gdyby rzeźnie miały szklane ściany, ludzie w ogóle jedliby mięso. Bilet na pokaz filmu przy Placu Defilad w Kinotece – 16 zł, na samą debatę wstęp wolny.

Ponadto, podczas warszawskiego Tygodnia Wegetarianizmu wiele innych atrakcji – dlatego poza rezygnowaniem ze schabowych, pamiętajmy o śledzeniu programu wydarzeń!

Warzywa rządzą! Rusza warszawski Tydzień Wegetarianizmu, 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.