Weekend światła w Ganeshu

Już w najbliższy weekend sieć restauracji Ganesh zaprasza do wspólnych obchodów Diwali – najważniejszego w roku hinduistycznego święta światła. Z tej okazji na gości odwiedzających restaurację 2 i 3 listopada czeka mnóstwo atrakcji, dzięki którym będą mogli poczuć magiczną atmosferę, jaka panuje w tym czasie w Indiach.

Diwali (inaczej Dipawali) to święto obchodzone co roku przez blisko miliard wyznawców hinduizmu na całym świecie. Ma charakter ruchomy, a uroczystości trwają pięć dni. W tym czasie niebo rozświetla się kolorowym światłem fajerwerków i sztucznych ogni, a przed każdym domem zapalane są oliwne lampki z wypalanej gliny, będące symbolem zwycięstwa dobra nad złem. Festiwal świateł, którym często również określa się Diwali, może kojarzyć się z połączeniem Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Z okazji święta sieć indyjskich restauracji Ganesh przygotowała specjalne atrakcje i niespodzianki. Światło elektryczne w lokalach będzie w tym czasie przygaszone, natomiast półmrok będzie rozświetlany świecami i tradycyjnymi lampionami. Tak jak w Indiach będą również zimne ognie, kolorowe girlandy oraz słoniki na szczęście dla wszystkich gości. Po posiłku każdy otrzyma tradycyjny deser Kheer, mający formę ciepłego puddingu na bazie mleka i ryżu, z dodatkiem rodzynek, migdałów i kardamonu. Dodatkową atrakcją z pewnością będzie fakt, że deser podawany będzie w formie płonącej!

Odwiedzenie restauracji Ganesh w najbliższy weekend to niepowtarzalna okazja do poznawania nie tylko kuchni Indii, lecz również zwyczajów i tradycji tego kraju.

Więcej informacji o Restauracjach Ganesh:
ul. Wilcza 50/52, Warszawa
al. Komisji Edukacji Narodowej 93, Warszwa
ul. Grzybowska 61, Warszawa

Weekend światła w Ganeshu, 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.