Średniowieczna uczta w Piccola Italia

sala-001

Każdy z nas czy to z filmów, czy z literatury kojarzy obraz średniowiecznej uczty- wielogodzinnej biesiady, ze stołem uginającym się od przysmaków, dzbanami pełnymi wina i atmosferą pełną głośnych rozmów oraz śmiechu. Restauracja Piccola Italia postanowiła odtworzyć ten obraz i zorganizować wieczerze, której uczestnicy będą mieli szansę na jeden wieczór przenieść się w zamierzchłe czasy.

Przygotowane menu, ma nawiązywać do potraw z epoki, znajdą się w nim jednak także współczesne dania. W trakcie uczty podawane będą: zupa z soczewicy, placki warzywne, sałatka orkiszowa z tuńczykiem, szaszłyki z krewetek i cukinii, pstrąg nadziewany orzechami laskowymi, szaszłyki z jagnięciny w trzech sosach, gęś nadziewana kaszą gryczaną oraz wołowina w kwaśnym sosie. Taka uczta nie mogłaby się odbyć bez odpowiednich deserów i tutaj restauracja Piccola Italia proponuje suszone owoce, najróżniejsze ciasta, sery z miodem oraz świeże owoce. Nie zabraknie oczywiście także wina. Średniowiecznym biesiadnikom nie znane były sztućce tak więc podczas tego wieczoru goście również będą musieli o nich zapomnieć.

Wieczerza odbędzie się 12-go kwietnia o godzinie 20:00 w Restauracji Piccola Italia, mieszczącej się przy ul. 1 Sierpnia 46. Udział w takiej kolacji kosztuje jedynie 99 zł za osobę.

Więcej informacji o Restauracji Piccola Italia.

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.