Gwiazdka Michelin dla Atelier Amaro

Wielkie wydarzenie w warszawskim świecie gastronomicznym – restauracja Atelier Amaro jako pierwsza w Polsce otrzymała gwiazdkę prestiżowego przewodnika Michelin.

Najnowszy przewodnik Michelin został opublikowany dzisiaj. Wszystkich miło zaskoczyła informacja, że restauracja Wojciecha Modesta Amaro, która powstała zaledwie kilkanaście miesięcy temu, otrzymała to prestiżowe wyróżnienie jako pierwsza polska restauracja. W pewnym stopniu można się było tego spodziewać, gdyż rok temu Atelier Amaro było „Wschodzącą Gwiazdą” Michelina.

Wojciech Modest Amaro zdobywał doświadczenie w najlepszych restauracjach na świecie, współpracując ze wspaniałymi szefami kuchni, a to czego się nauczył teraz wykorzystuje właśnie w Atelier. Sędziowie byli zachwyceni lokalnymi i sezonowymi produktami przygotowanymi w nowoczesny sposób. Nic jednak dziwnego, gdyż tak jest w Atelier Amaro na co dzień – na stronie internetowej restauracji czytamy bowiem, że to miejsce, gdzie „Natura spotyka się z Nauką”, a „wszystkie potrawy oparte są na najlepszych polskich produktach przygotowanych z wykorzystaniem współczesnej techniki i wiedzy”. Warto wiedzieć, że Atelier Amaro nie posiada stałej karty menu, a wszystkie dania oferowane są w menu degustacyjnym w trzech różnych konfiguracjach.

Gratulujemy!

Gwiazdka Michelin dla Atelier Amaro, 6.0 out of 6 based on 212 ratings

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.