Historyczne spotkania w Restauracji Kresowiak

Restauracja Kresowiak zaprasza na trzecie spotkanie „Kresy i bezkresy” pt. „Polesia czar. Włóczęga po ostępach Słowiańszczyzny”

Restauracja ?Kresowiak? sięgająca do kresowych inspiracji i tradycji kulinarnych to także miejsce gdzie można zetknąć się z wielowątkowym, niepowtarzalnym dziedzictwem Kresów. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ?Kresy i bezkresy?, realizowanego wspólnie przez Dom Spotkań z Historią w Warszawie i Restaurację Kresowiak pod patronatem Centrum Kultury Wilanów. Sierpniowy ?czwartek kresowy? przy Al. Wilanowskiej 43c dedykujemy ?rybom i grzybom!

Największa w Europie kraina bagien i dziko płynących rzek; raj dla myśliwych polujących na łosie, niedźwiedzie, jelenie, rysie, bobry i głuszce; skansen pierwotnej Słowiańszczyzny; kraina ?tysiąca stogów? – to tylko niektóre z określeń jakimi opisywano Polesie pierwszej połowy XX wieku. Trzecie spotkanie z cyklu ?Kresy i bezkresy?? wypełnią opowieści o Poleszukach i poleskich chutorach, rybakach z nastawkami i więcierzami, pustołach, duszehubkach i szuhalejach, jarmarku na łodziach nad Piną i łowach na grubego zwierza, bosonogich grzybiarkach i księżniczce z aparatem fotograficznym. Multimedialna prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego tradycyjnie ilustrowana będzie oryginalną ikonografią z epoki ze zbiorów autora.

Historyczne spotkania w Restauracji Kresowiak, 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia