Muzycznie i kabaretowo. Czerwcowe wydarzenia w Absurdzie 228.

Tradycyjnie już restauracja Absurd 228 wraz z początkiem miesiąca zaprasza do udziału w wyjątkowych wydarzeniach. Czerwiec w Absurdzie zapowiada się muzycznie i kabaretowo.

KOBIETA JEST MUZYKĄ
OCTAVIA
09.06.2013, godz. 19:00
Wstęp: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)
W niedzielę, 9. czerwca kolejne spotkanie z muzyką w kobiecym wydaniu. W ramach cyklicznych koncertów Kobieta Jest Muzyką, na scenie Absurdu wystąpi Octavia. Artystka przeniesie wszystkich w intymny świat śpiewu, gitary i?niemal wyczuwalnej letniej bryzy. Goście usłyszą m.in utwory z najnowszego, przedpremierowego albumu Octavii. Nie zabraknie również interpretacji piosenek Anny German. Jako niespodzianka instrumentalna wraz z Octavią wystąpi wybitny gitarzysta Sebastian Iwanowicz, a sama Octavia poza śpiewem zachwyci grą na flecie poprzecznym. Nowy album Octavii pt. „Kiedy powiesz” to międzynarodowy projekt, który powstał przy współpracy muzyków z Londynu i Warszawy (m.in. Femi Temowo, Wojciech Karolak, członkowie Atom String Quartet oraz Opery i Filharmonii Narodowej). Melodie z płyty układają się w historię miłosną opowiedzianą w sposób nowoczesny, łącząc elementy muzyki klasycznej, popowej i jazzowej. Octavia tworzy własny, muzyczny styl, będący kompilacją romantyzmu chopinowskich nokturnów oraz atmosfery nowojorskich klubów.

Oktawia Kawęcka (Octavia) – kompozytorka, producentka muzyczna, wokalistka i wirtuozka fletu poprzecznego, artystka o niezwykłej ekspresji oraz wrażliwości barwowej. Wykonuje zarówno własne kompozycje jak i światowe muzyczne standardy. W jej repertuarze znajdują się utwory w języku polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, greckim, portugalskim i włoskim. Śpiewa również muzykę dawną po łacinie. Za swoją debiutancką płytę, Octavia otrzymała w 2009 roku tzw. „Oscara Jazzowego” – nagrodę Melomanów w kategorii „Nowa nadzieja jazzu”.

MUZYCZNY PIĄTEK
MOCHA
14.06.2013, godz. 20:00
Wstęp: 15 zł
Mocha to połączenie gorącej czekolady, spienionego mleka oraz pobudzającego espresso, czyli Aga Bigaj, Sabina Nycek i Ola Kołcz. Dziewczyny są absolwentkami Akademii Muzycznej w Gdańsku. Połączenie trzech różnych charakterów i przenikanie się odmiennych inspiracji muzycznych daje mieszankę iście wybuchową i pobudza jak prawdziwa kawa. Podczas koncertu goście usłyszą autorskie utwory zespołu utrzymane w klimacie pop/soul/R’n'B, jak również starannie wyselekcjonowane covery Beyonce, Destiny’s Child czy Rihanny. Wokalnemu trio towarzyszyć będzie zespół w składzie: Piotr Lewańczyk (kontrabas), Piotr Rubik (gitara akustyczna/elektryczna), Tomasz Bielecki (instrumenty perkusyjne).

Mocha – powstał w 2007 roku, a do jego największych sukcesów można zaliczyć m.in II miejsce w 46 KFPP Opole „Debiuty 2009, udział w półfinałach programu Mam Talent III, Grand Prix „Kaunas Talent” w Kownie 2007

WIECZÓR ŚMIECHU
STAND-UP POLSKA
15.06.2013, godz. 20:00
Wstęp: 20 / 25 zł
W sobotę, 15. czerwca gości rozbawią dwaj znakomici komicy: Gaweł Feliga i Maciek Adamczyk.Gaweł Feliga rozpoczął karierę komika w odpowiedzi na błagania rodziców, by zajął się zawodem powszechnie poważanym. Twierdzi, że „w stand-upie jest przede wszystkim dla pieniędzy”.Chciałby, żeby kobiety przestały zwracać uwagę tylko na jego humor i intelekt, ale doceniły też w końcu jego wygląd. Gaweł zajmuje się również muzyką, pisaniem i innymi formami ekspresji, które sprzyjają depresji i skrzywieniu kręgosłupa.

Maciej Adamczyk jest jednym z pierwszych komików stand-up comedy w Polsce. Na scenie występuje od 2009 roku. Występował m.in. w obu sezonach „Comedy Central Prezentuje”.

TAMARA RAVEN
16.06.2013, godz. 19:00
Wstęp: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)
Tamara Raven jest znaną postacią kulturalno-rozrywkowego życia Rosji i Abchazji, gdzie w 2011 roku, w ramach trasy koncertowej z polskimi muzykami, promowała debiutancką płytę „The Few Of My Favourite”. W Polsce artystka wzięła udział w licznych przedsięwzięciach muzycznych, które spotkały się z dużym uznaniem.

Tamara Raven – urodzona w Suchumi (Abchazja) nad Morzem Czarnym, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej w Moskwie. Karierę zaczynała jako śpiewaczka operowa, ale już w trakcie studiów aktywnie zaczęła występować na scenie jazzowej i klubowej w Moskwie.

Wokalistce będzie towarzyszył Piotr Sawicki – pianista, aranżer i kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu w Szkole Muzycznej II stopnia w Warszawie. Usłyszymy również kontrabas w rękach Konrada Kubickiego – jako solista nagrał m.in z Filharmonią Narodową w Warszawie dzieła Krzysztofa Pendereckiego dla prestiżowej wytwórni Naxos. Wrodzone poczucie humoru i klasyczna edukacja muzyczna zaowocowały współpracą z?Filharmonią Dowcipu ? orkiestrą interpretującą w niekonwencjonalny sposób dzieła muzyki klasycznej oraz przeboje muzyki rozrywkowej.

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.