Pieskie menu

Pieskie menu

Są ludzie, którzy kochają swoje psy ponad wszystko inne. Są też ci traktujący je jak członków rodziny. I dlatego często bardzo się irytują, kiedy nie mogą zabrać swojego pupila tam, gdzie sami wejdą bez problemów. Na przykład do restauracji. Jednak, ku wielkiej radości takich ludzi, coraz więcej lokali otwiera swoje drzwi dla czworonogów oraz ich właścicieli.

 

Co ciekawe, wbrew temu, co twierdzą przeciwnicy obecności psów w restauracjach, nie jest to niezgodne z przepisami sanitarnymi, bo psy nie mogą się zbliżać jedynie do miejsc, w których żywność jest przygotowywana lub składowana. Jak się okazuje, lokale, które są przyjazne psom oraz ich właścicielom, niewiele na tym tracą, a dużo zyskują ? takie restauracje przyciągają przyjazną atmosferą i otwartością. Ludzie, którzy długo pracują, po prostu nie chcą zostawiać czworonogów samych w domu na kolejne godziny wieczorem, więc wychodzą z nimi na spacer, a potem chcieliby wstąpić do restauracji, nie zostawiając pupila przywiązanego przed lokalem.

Coraz więcej restauracji zauważa taką potrzebę i dlatego dla psów oraz ich właścicieli tworzą różne udogodnienia. Uczyniło tak już kilka restauracji w Warszawie. W Białym Domku na czworonogi czeka specjalne menu, w którym można znaleźć ucho wędzone (8zł), suchą karmę (mała porcja ? 5zł, duża porcja ? 10zł) oraz gotowane mięso (mała porcja ? 5zł, duża porcja ? 10zł). Piesek dostanie również wodę w misce ze specjalnym uchwytem oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, materacyk, żeby pupil miał się gdzie położyć. W Białym Domku czworonogi są mile widziane o wszystkich porach roku i mogą przebywać w każdej z sal. Także właściciele restauracji Czyli Chilli są gościnni dla psów oraz ich właścicieli. Już teraz chętnie przyjmują gości, którzy są wypraszani z innych restauracji z powodu psa. Personel podaje pupilom kocyk, wodę, a jeśli trzeba nawet jakieś smakołyki, jak mięso z warzywami z rosołu. W najbliższym czasie zostanie także wprowadzone specjalne menu (jako wkładka do menu restauracji) z mieszanką gotowanych mięs z warzywami w dwóch wielkościach ? dla małych i dużych psów. Bardzo przyjazna dla wielbicieli czworonogów jest także restauracja Przegryź ? tam również pieski mogą skonsumować mięso z rosołu, dostępne w porcjach w trzech rozmiarach i oczywiście zawsze dostaną wodę w przeznaczonej dla nich misce. Otwarte na zwierzęta są także Delikatesy Esencja, czeka na tam na psy świeża woda i ciepłe przyjęcie.

Mamy nadzieję, że będzie się pojawiać coraz więcej sygnałów o warszawskich restauracjach, które starają się być otwarte na osoby chcące wstąpić do lokalu ze swoim czworonogiem. W końcu pies to najlepszy przyjaciel człowieka i też należy mu się coś od życia.

 

Pieskie menu, 6.0 out of 6 based on 717 ratings

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.