Spotkanie historyczne w Restauracji Kresowiak

Restauracji Kresowiak zaprasza na dziesiąte spotkanie historyczne z cyklu „Kresy i bezkresy”. Tym razem Tomasz Kuba Kozłowski zaprasza na prezentację poświęconą najważniejszej ulicy Wilna, która jak w soczewce odbija burzliwą historię ostatnich 150 lat miasta.

. W programie wieczoru sentymentalny spacer główną arterią Wilna przełomu XIX i XX wieku oraz lat międzywojennych od wileńskiej Katedry po Łukiszki i Zwierzyniec, opowieść o tym jak Kazimierz został Kaziukiem, modne adresy przy wileńskiej Marszałkowskiej, dramatyczne sceny na łukiskim placu kaźni, historia i tradycje kaziukowych kiermaszy, kaziukowe specjały ? palmy, piernikowe serca i smorgońskie obwarzanki, spotkania z Tatarami na Łukiszkach i Rosjanami w Zwierzyńcu. Całość tradycyjnie ilustrowana oryginalną ikonografią z epoki.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 marca 2012 o godz. 19.00 w Restauracji Kresowiak, przy  Al. Wilanowska 43 c. Wstęp jest wolny.

Restauracja Kresowiak specjalizuje się w daniach kuchni kresowej, często wykorzystywane są przepisy inspirowane kuchnią litewską, białoruską, ukraińską czy tatarską.

Więcej informacji o Restauracji Kresowiak.

 

Spotkanie historyczne w Restauracji Kresowiak, 6.0 out of 6 based on 111 rating

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.