Szampan dla każdego!

?Chodźcie prędko! Ja piję gwiazdy!? ? według legendy tak właśnie krzyknął wynalazca szampana, mnich Dom Perignon po pierwszym łyku tego trunku. Rzeczywiście, prawdziwy szampan jest wyjątkowym i luksusowym alkoholem. Do pewnego czasu nie był osiągalny dla zwykłych konsumentów w Polsce. Jednak niedawno w Warszawie powstały cztery tzw. bary szampańskie, które oferują szampany najlepszych marek nie tylko w butelkach, ale również w kieliszkach, dzięki czemu można spróbować nawet kilku rodzajów, nie rujnując przy tym całkowicie zawartości swojego portfela.

Największym i chyba najbardziej popularnym Champagne Barem w Warszawie jest Flaming & Co na ulicy Mokotowskiej 34. Można tam skosztować przede wszystkim szampanów marki Dom Perignon ? najbardziej cenionej przez koneserów na świecie. W dodatku, Flaming & Co oferuje starsze roczniki, niedostępne na rynku, które są tam sprowadzane z Francji specjalnie na potrzeby gości. Ceny za kieliszek wahają się od 49 do 99zł, a za butelkę od 270zł do nawet 2900zł za Bolinger Vieilles Vignes Francaises, Blanc de Noir ? rocznik 2002. Do szampana możliwe jest zamówienie przekąsek rodem z kuchni śródziemnomorskiej.

Są również dwa bary szampańskie znajdujące się w centrach handlowych ? ich założeniem jest idea celebrowania kieliszkiem szampana nie tylko wielkich życiowych wydarzeń, ale także codziennych przyjemności, takich jak zakupy. La Champagnerie w Galerii Mokotów współpracuje głównie z marką Moët & Chandon, ale dostępne są tam również trunki Dom Perignon, Veuve Clicquot, Krug, czy Ruinart. Najniższa cena za kieliszek to 29 złotych. Możliwe jest kupienie całej butelki, zapakowanej w ozdobne opakowanie ? idealnej na prezent. Drugim tego typu barem szampańskim jest Bar 13 with Champagne René Geoffroy w Domu Handlowym Vitkac na Brackiej 9. Tu również oferta szampanów sprzedawanych na lampki jest bardzo bogata. Przede wszystkim promowany jest mały francuski producent szampanów ? René Geoffroy. Najniższa cena za kieliszek szampana tej marki to 29 złotych, 145 złotych za butelkę. Trochę innym lokalem jest Bastylia ? Champagne Bar & Creperie przy Placu Zbawiciela. To przede wszystkim naleśnikarnia, podająca prawdziwe francuskie ?crepes?, ale do każdego dania można dobrać odpowiedniego szampana, przede wszystkim marek Veuve Clicquot oraz Moët ? 33zł za kieliszek, 220zł za butelkę.

Bary szampańskie to niebywała okazja skosztowania trunku, który dotychczas kojarzyliśmy głównie z wystawnymi przyjęciami i ważnymi wydarzeniami. Dzięki lokalom typu Champagne Bar niemal każdy może poczuć na podniebieniu wykwintny smak szlachetnego napoju i wykrzyknąć ?Ja piję gwiazdy!? o każdej porze dnia.

Szampan dla każdego!, 5.7 out of 6 based on 616 ratings

Opinie

 • avatar

  |

  Ja uwielbiam szampana! Jest o wiele lepszy od wina i innych alkoholi. Delikatny, ale smak ma wyrazisty. Bardzo polubiłam szampana od czasu jak koleżanki wyciągnęły mnie na kolację do Bubbles z okazji urodzin jednej z nich. Było świetnie, toast i- szampan. Naprawdę świetny był. Teraz od czasu do czasu pozwolę sobie na niego.

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

  Właśnie w tym momencie aktualizujemy
  najciekawsze wydarzenia i promocje.
  Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
  prosimy o cierpliwość.