Gdzie na śniadanie?

Śniadanie ? najważniejszy posiłek. Powinien dawać energię na cały dzień, dlatego musi być skomponowany ze składników o wysokiej wartości odżywczej, ale przede wszystkim smacznych, żeby dzień zaczynał się dobrze. Ostatnio Polacy, szczególnie w dużych miastach, coraz częściej jedzą śniadania w restauracjach i kawiarniach. Lokale oferują śniadaniowe menu, które może trafić w gusta różnych gości. Warto przyjrzeć się, jakie śniadania można zjeść w warszawskich restauracjach, jeśli kiedyś będziemy mieli ochotę na leniwy poranek z widokiem na miasto.

Śniadanie w Warszawie można zjeść nawet za 8 złotych, a ceny zazwyczaj nie przekraczają 25 złotych. Niektóre restauracje serwują śniadania już od 6 rano ? dla gości, którzy chcą je zjeść jeszcze przed pracą. Zazwyczaj oferta śniadaniowa trwa do godziny 10 lub 12, ale zdarzają się restauracje, które podają śniadania do późnych godzin wieczornych, a nawet całą dobę. O popularności pomysłu na śniadanie w restauracji może świadczyć fakt, że ofertę śniadaniową posiada nawet najbardziej znana na świecie sieć restauracji fast-food.

W Warszawie bardzo dużą ofertę śniadań, bo aż 40 propozycji, posiada Cafe 6/12 na ulicy Żurawiej. Można tam zjeść na przykład owsianki, jogurty, omlety, jajka na różne sposoby, domowego wypieku pieczywo i bajgle, croissanty, naleśniki, kanapki i panini. Ceny mieszczą się w zakresie 14 ? 28zł. A co można zjeść w innych restauracjach? Na przykład w restauracji Bastylia na śniadanie można wybrać naleśnika na słodko lub słono albo croissanta, np. z bekonem, serem i jajkiem sadzonym. W Charlotte Chleb i Wino można skosztować pieczywa własnego wypieku z konfiturą lub francuskich tostów. Na śniadanie biznesowe (od 8 do 11:30) warto wybrać się do eleganckiej Restauracji 99 ? do wyboru są cztery rodzaje śniadań: angielskie z jajkami na bekonie, francuskie z naleśnikami i croissantem, polskie z deską serów i wiejskim twarożkiem oraz fitness ? muesli i delikatny omlet z białek. Śniadanie w stylu amerykańskim, złożone ze smażonych lub grillowanych kiełbasek oraz sadzonych jajek i wielu innych dodatków, czyli bardzo obfite, podawane jest w sieci restauracji Jeff?s lub u Bliklego. W Żywicielu na Żoliborzu, na wracających z nocnych szaleństw, wśród wielu innych zestawów, czeka śniadanie ?Chory kotek? z lekiem na kaca w zestawie. Biosfeera oferuje jajecznicę i inne potrawy z jajek, a Szpilka na Placu Trzech Krzyży podaje śniadania przez całą dobę. W Pędzącym Króliku możemy skosztować Śniadania Susła, Śniadania Kapelusznika lub Królowej ? wszystkie to bardzo pożywne zestawy, za które zapłacimy zaledwie 18 złotych.

Czasem, kiedy w domu jesteśmy zbyt leniwi, żeby przygotowywać śniadanie, a musimy coś zjeść, by przez cały dzień w pracy lub szkole, brzuch nie alarmował nas o głodzie niepokojącym burczeniem, warto wybrać się do jednej z wielu restauracji warszawskich, które oferują ten ważny posiłek przyrządzony smacznie i w przystępnej cenie.

 

 

 

 

 

 

Opinie

 • avatar

  |

  A nie zaglądaliście w takim razie do Antich Caffe na Kabatach. Tam tez mozna zjeśc naprawde pyszne śniadanie, zawsze dobra kawa i świeże bagietki.

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

  Właśnie w tym momencie aktualizujemy
  najciekawsze wydarzenia i promocje.
  Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
  prosimy o cierpliwość.