Międzynarodowy Dzień Ziemi z kubkiem Starbucksa

Za kilka dni, 22. kwietnia nasza planeta obchodzi swoje święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji sieć kawiarni Starbucks zaprasza do wspólnych wiosennych porządków. Do ochotniczej akcji sprzątania świata przyłączyły się Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice oraz Trójmiasto.

Organizatorami akcji we wszystkich miastach są pracownicy kawiarni. Podkreślają, że poprzez tego rodzaju wydarzenia, chcą zachęcić mieszkańców miast, w których działa Starbucks do dbania o swoje otoczenie. Obchody Dnia Ziemi mają wspierać inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i lokalnych społeczności.

Do sprzątania ze Starbucksem może zgłosić się każdy – wystarczy zabrać ze sobą wygodne robocze ubranie, rękawiczki, worki na śmieci i dużo dobrego humoru. Pracowici wolontariusze mogą liczyć na kubek pysznej kawy i upominki.

W Warszawie akcja oczyszczania przestrzeni publicznej obejmie Pola Mokotowskie. Zbiórka ochotników w niedzielę, 28. kwietnia o godzinie 10:00 przy skrzyżowaniu ulicy Batorego z Aleją Niepodległości.

Społeczna akcja kawiarni pokazuje, że Starbucks to nie tylko sieciowa kawiarnia.- Chcemy być dobrym sąsiadem oraz inicjatorem pozytywnych zmian wszędzie tam, gdzie działają nasze kawiarnie. Wspólnie możemy osiągnąć więcej i przyczynić się do poprawy warunków, w jakich żyjemy na co dzień – przekonuje Magdalena Mularuk, menadżer marki Starbucks na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Czy wielbiciele kawowych aromatów okażą się skuteczni w wiosennych porządkach? Liczymy, że będzie nas jak najwięcej!

Twoja opinia

Dzisiejsze wydarzenia i promocje

    Właśnie w tym momencie aktualizujemy
    najciekawsze wydarzenia i promocje.
    Za chwile będziesz znów mógł je przeglądać,
    prosimy o cierpliwość.